لینک های دسترسی

Breaking News

آغاز پروژۀ اضطراری زراعت و مصوونیت غذایی در افغانستان


وزارت زراعت آبیاری و مالداری افغانستان از آغاز پروژۀ اضطراری زراعت و مصوونیت غذایی به ارزش ۱۰۰ میلیون دالر در ۳۴ ولایت این کشور خبر داد.

انوارالحق احدی، سرپرست این وزارت روز یکشنبه ۲۷ سپتمبر (ششم میزان) به خبرنگاران گفت که قرار است از طریق این پروژه روی احیا و بازسازی کانال‌های آبیاری، چکدم‌ها، تولید، تهیه و توزیع تخم‌های اصلاح شده برای دهقانان، توزیع وسایل زراعتی، ارتقای ظرفیت انجمن آسیاب‌های آرد، ساخت کشمش‌خانه‌ها، ذخیره‌گاه‌های کچالو و پیاز تمرکز شود.

آقای احدی افزود: "از طریق این پروژه طی دو سال، بیش از ۳۰هزار متریک تن تخم‌های اصلاح شده برای ۶۰۰هزار دهقان در ۳۴ ولایت توزیع می‌شود و همچنان قرار است با تطبیق پروژه اضطراری زراعت در دو سال آینده، به تعداد ۱۸۰کانال آبیاری احیا و بازسازی گردد و از طریق مدیریت آبریزه‌ها و احیای کانال‌ها در مجموع بیش از ۸۵هزار هکتار زمین تحت کشت قرار گیرد."

بر اساس معلومات وزارت زراعت بیش از ۷۰۰هزار نفر به شمول ۲۲هزار زن زراعت‌پیشه به شکل مستقیم از این پروژه مستفید خواهند شد.

سرپرست این وزارت تاکید کرد که این پروژه همچنان برای حدود پنج میلیون نفر، طی دو سال پیش‌رو فرصت‌ کاری ایجاد خواهد کرد.

او همچنان گفت که از میان ۱۰۰ میلیون دالر، ۵۵ میلیون آن از سوی بانک جهانی و ۴۵ میلیون دالر آن از بخش صندوق بازسازی افغانستان (AFTF) تمویل می‌شود.

XS
SM
MD
LG