لینک های دسترسی

Breaking News

مسعود مردم را به قیام ملی علیه طالبان فراخواند


پس از آنکه گروه طالبان اعلام کرد که ولایت پنجشیر را تصرف کرده است، احمد مسعود، رهبر جبههٔ مقاومت از تمامی‌ افغان‌ها خواست تا در مقابل این گروه "قیام ملی" کنند.

آقای مسعود امروز ششم سپتمبر (۱۵ سبنله) با نشر یک پیام صوتی در صفحهٔ فیسبوک‌اش از تمام افغان‌ها خواست تا به هر نوع ممکن برای نجات وطن شان به پا برخیزند و قیام و مقاومت کنند.

مشخص نیست که آقای مسعود این پیام صوتی را در کجا ثبت و نشر کرده است.

در این فراخوان آقای مسعود گفته است که "کسانی که به شکل مبارزهٔ مسلحانه می‌توانند ما در کنار شان حضور داریم. کسانی که تظاهرات می‌کنند، ما صدای شان را می‌شنویم و در کنار شان استیم و از آنان حمایت می‌کنیم."

احمد مسعود همچنان گفته است: "دیروز بعد از اعلامیهٔ علمای سرتاسر کشور جبههٔ مقاومت ملی فیصلهٔ علما را نهایی و لبیک گفت و احترام گذاشت. اما طالب‌ها خوشبختانه که طینت واقعی خود را نشان دادند و بلاخره به خلاف چیزی که در ظاهر می‌گفتند نشان دادند که نه باوری به شریعت دارند و نه باور به قرآن دارند...."

رهبر جبههٔ مقاومت گفته است که جنگجویان خارجی هنوز هم در صفوف طالبان حضور دارند. این در حالی است که شماری از رهبران جبهۀ مقاومت در پنجشیر ادعا کرده اند که مواضع جنگجویان آن گروه در دو شبانه روز گذشته توسط طیاره‌های بی سرنشین "پاکستانی" آماج حملات قرار گرفته است.

​گروه طالبان در مورد ادعا‌های حملات هوایی پاکستان تا اکنون واکنش نشان نداده است.

با آنهم، ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی این گروه گفته است که مردم پنجشیر از شر "گروگان‌گیری" به گفتۀ وی "افراد باند یاغی" نجات یافته اند. او گفته است که به زودی جریان برق و انترنت ولایت پنجشیر وصل می‌شود.

آقای مجاهد ادعا کرده است که که "علمای کرام و قوماندانان جهادی پنجشیر با ما هماهنگ اند و این عملیات نیز به روز بازوی آنان به پیش رفت."

گروه طالبان در جریان حکمروایی شان از سال ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۱ نتوانستند پنجشیر را تحت تصرف خویش در آورندد، اما اکنون مقام‌های این گروه گفته اند که پنجشیر در تصرف کامل طالبان در آمده است.

XS
SM
MD
LG