لینک های دسترسی

Breaking News

کشته شدن ۲۸ تن از نیروهای طرفدار حکومت در تخار و بلخ


مقام‌های در ولایات تخار و بلخ می‌گویند که در نتیجۀ حملات طالبان بر مواضع اردوی منطقوی و نیروهای خیزش مردمی، ۲۸ تن از این نیروها کشته شده اند.

جواد هجری، سخنگوی والی تخار امروز دو‌شنبه ۲۰ اپریل (اول ثور) به صدای امریکا گفت که ۱۹ سرباز اردوی منطقوی دیشب در ولسوالی خواجه غار، در درگیری با طالبان کشته شده و پنج تن دیگر زخم برداشته اند.

سخنگوی والی تخار افزود که با رسیدن نیروهای کمکی حملۀ طالبان مهار شده و وضعیت در کنترول نیروهای امنیتی و دفاعی افغان است.

هادی جمال، سخنگوی نیروهای اردوی ملی در ولایت تخار ضمن تایید تلفات نیروهای اردوی منطقوی گفت که در این حمله به طالبان نیز تلفات وارد شده است.

برخی از رسانه‌های محلی به نقل از مسوولین ولسوالی خواجه غار از ناپدیدشدن چندین تن از نیروهای اردوی منطقوی نیز گزارش داده اند.

تلفات نیروهای خیزش مردمی

سید عارف اقبالی، قوماندان پولیس ولسوالی شولگرۀ بلخ به صدای امریکا گفت که روز گذشته در نتیجۀ حمله گروهی طالبان بر روستای دالان این ولسوالی نه تن از نیروهای خیزش مردمی کشته و هفت تن دیگر زخم برداشته اند.

اما عادل شاه عادل، سخنگوی پولیس بلخ گفت که در این درگیری هفت تن از نیروهای خیزش مردمی کشته و سه تن دیگر زخمی شده اند.

این در حالی است که شورای امنیت ملی افغانستان دیروز گفته که طالبان به خشونت علیه مردم به ویژه غیرنظامیان در افغانستان ادامه داده و در هفته گذشته ۲۴ غیرنظامی را کشته اند.

جاوید فیصل، سخنگوی این شورا روز یکشنبه ۱۹ اپریل (۳۱ حمل) به صدای امریکا گفت که در این هفته ۱۳ غیرنظامی در نتیجۀ حملات طالبان زخمی شده اند.

آقای فیصل افزود که در میان قربانیان زنان و کودکان نیز شامل اند.

XS
SM
MD
LG