لینک های دسترسی

Breaking News

ارگ اظهارات رییس سیگار را 'فرضیۀ به دور از حقیقت' خواند


صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان، اظهارات رییس ادارۀ سیگار را در مورد احتمال سقوط حکومت افغانستان "فرضیۀ به دور از حقیقت" خواند.

جان سوپکو، مفتش ویژۀ امریکا برای بازسازی افغانستان یا سیگار که دیروز (سه شنبه ٢٨ جنوری) در یک جلسۀ استماعیه در کانگرس ایالات متحده به قانونگذاران امریکایی گفت که در صورت قطع کمک های خارجی، حکومت افغانستان سقوط خواهد کرد.

آقای سوپکو افزود، در حالی که رهبران افغانستان می‌گویند که هدف آنان خودکفایی است، اما آن کشور حتا قادر به تمویل حکومت، اردو و پولیس خود نیست.

سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان امروز (چهارشنبه ٢٩ جنوری) به صدای امریکا گفت که اظهارات آقای سوپکو یک "فرضیۀ است که نزدیک به حقیقت نیست".

صدیق صدیقی افزود که حکومت افغانستان از دو سال به اینسو روی یک برنامۀ مالی کار کرده و "تاچهار سال آینده به حدخودکفایی" خود خواهد رسید.

سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان همچنان ضمن تاکید بر تامین آتش بس، گفت که "خواست مردم اینست که طالبان آتش بس را بپذیرند و در برقراری آتش بس یا پروسۀ صلح، تعهد خود را ابراز کنند".

آقای صدیقی در پاسخ به پریشی در مورد مذاکرات صلح میان نمایندگان ایالات متحده و گروۀ طالبان گفت که در این روند" پیشرفت خاص صورت نگرفته" و در صورت پیشرفت، جزییات آن با کابل شریک ساخته خواهد شد.

XS
SM
MD
LG