لینک های دسترسی

Breaking News

برفکوچ در بدخشان جان پنج نفر را گرفت


عکس: آرشیف

مقام‌های محلی طالبان می‌گویند که در نتیجۀ سرازیر شدن برفکوچ در ولایت بدخشان، پنج نفر جان باخته و دو تن دیگر زخمی شده اند.

آنان گفته اند که این برفکوچ روز دوشنبه سوم جنوری (۱۳ جدی) در مربوطات ولسوالی راغستان این ولایت سرازیر شده است.

خبرگزاری دولتی باختر گزارش داده است که تمامی کسانیکه در این رویداد طبیعی جان باخته اند، کارگران یک معدن طلا بوده اند.

گفته می‌شود که در حال حاضر، برفباری سنگین در محل این رویداد طبیعی جریان دارد و باشندگان محل تا کنون موفق به دریافت اجساد این کارگران نشده اند.

برفباری‌های سنگین از دو روز به این‌سو، در دست‌کم ۳۲ ولایت افغانستان جریان دارد و ادامۀ این برفباری‌ها باعث مسدون شدن بسیاری از راه‌های موصلاتی و شاهراه‌ها شده است.

مقام‌های محلی ولایت بدخشان گفته اند که در حال حاضر، مسیرهای بسیاری ولسوالی‌های این ولایت به فیض‌آباد، مرکز ولایت بدخشان قطع شده است.

در یک خبر دیگر، هفت عضو یک خانواده در ولسوالی گرمسیر ولایت هلمند پس از آن زخمی شدند که سقف خانهٔ آنان به دلیل بارندگی‌های شدید، فروریخت.

یکی از باشندگان محلی به رادیو آزادی گفته است که سیلاب در ولسوالی واشیر چهار نفر، به شمول کودکان را برده است.

بازندگی‌های شدید در ولایات هلمند و قندهار سبب سرازیر شدن سیلاب‌ نیز شده است.

حمیدالله مصباح، سخنگوی وزارت فواید عامۀ حکومت طالبان گفت که از روز گذشته به این‌سو، شاهراه‌های کابل – بامیان و کابل – غور به روی ترافیک مسدود شده است.

آقای مصباح افزود که برفباری‌ها در این ولایات توام با طوفان و تندبادهای شدید و تلاش‌های آنان برای بازگشایی این شاهراه جریان دارد.

در این حال، مسوولان محلی ولایت غور گفته اند که آنان توانسته اند که ده‌ها مسافر گیرمانده را از مسیر این شاهراه نجات و به مکان‌های مصوون انتقال دهند.

XS
SM
MD
LG