لینک های دسترسی

Breaking News

شاهراه بامیان-کابل به دلیل 'برفباری‌ سنگین' بسته شد


مقام‌های محلی بامیان و میدان وردک می‌گویند که برفباری‌های سنگین در دو روز گذشته سبب مسدود شدن مسیر شاهراه کابل_بامیان از طریق کوتل حاجی‌گگ شده است.

غلام‌نبی قنبری، معاون ریاست فواید عامه بامیان روز جمعه سوم دسمبر (۱۳ جدی) به رادیو آشنا_صدای امریکا گفت تلاش‌ها برای بازگشایی این شاهراه و پاکاری این جاده در قسمت‌های کوتل‌حاجی‌گگ جریان دارد؛ اما تندبادها و طوفان شدید کار را برای آنان دشوار ساخته است.

آقای قنبری افزود:" تمام مسیرهای مواصلاتی بامیان بر روی ترافیک در حال حاضر باز است؛ اما کوتل حاجی‌گگ از دیروز بدینسو از اثر ریزش برف مسدود شده است".

آقای قنبری همچنان افزود کوتل‌های شیبر، شاتو و کرمان بر روی ترافیک باز است؛ اما در کوتل قوناق موترها به سختی رفت آمد می‌کنند.

محمد تقی، یکی از رانندگان مسیر کابل _ بامیان می‌گوید که از سه روز بدینسو هیچ رانندۀ اجازۀ رفت و آمد از مسیر کوتل حاجی‌گگ را ندارد و این مسیر بر روی ترافیک مسدود است.

مقام‌های محلی بامیان، دایکندی و میدان وردک می‌گویند که تیم‌های برف پاکی در ساحات مختلف مصروف پاک کاری اند و تمامی مسافرین و موترهای آنان در مسیر این ولایت‌ها نجات داده شده اند.

اجمل واحدی، رییس فواید عامه ولایت میدان وردک نیز به رادیوآشنا_صدای امریکا گفت که در ساحات کوتل اونی و کوتل حاجی‌گگ تیم‌های آنان مصروف برف پاکی اند.

از سویی دیگر مقام‌های محلی دایکندی می‌گویند که بارش برف سبب مسدود شدن اکثر مسیرهای مواصلاتی ولسوالی‌ها با مرکز این ولایت شده است؛ اما مسیرهای عمومی بر روی ترافیک باز است.

خداداد سیرت، ریس این اداره گفت:" مسیرهای مواصلاتی ولسوالی‌های اشترلی، خدیر و ولسوالی کیتی سرک‌های عمومی به صورت کامل بر روی ترافیک بسته است و کار به صورت جدی جریان دارد".

سیرت افزود که برف باری‌های دو روز اخیر تلفات و خسارات جانی در این ولایت ندارد.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG