لینک های دسترسی

Breaking News

محاکمهٔ استیضاح ترمپ آغاز می‌شود 


دموکرات‌های مجلس نمایندگان کانگرس ایالات متحده، سه پاراگراف نخست مقدمهٔ سند استیضاح را منحیث روزنهٔ ستراتیژی خویش به محکمهٔ استیضاح دونالد ترمپ، رییس جمهور پیشین ایالات متحده را به مجلس سنا تسلیم کرده اند.

در این سند، آقای ترمپ متهم به "تحریک اوباشان خشن برای حمله بر مقر کانگرس ایالات متحده" شده است و حمله کنندگان را "شورشیانی معرفی کرده که افسران پولیس را با سلاح و مواد کیمایی مورد حمله قرار داده و بخش‌های عمدهٔ کانگرس را در کنترول گرفتند".

در این سند آمده است که اعضای کانگرس و کارمندان آنان "گیرمانده و وحشت‌زده شده بودند .... صدها تن در جریان یورش زخمی شدند. پنج نفر، به شمول یک افسر پولیس کانگرس جان باختند".

در صفحهٔ چهارم مقدمهٔ این سند، دموکرات‌ها اشاره کرده اند که حرف‌های دونالد ترمپ و یورشگران را علیه او به کار خواهند برد تا در حضور هیت منصفهٔ سنا صحنهٔ را دوباره زنده کنند که آنان شاهد آن بودند.

کرسی‌های مجلس سنا میان دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان به گونهٔ مساویانه تقسیم شده است. با در نظر داشت این اصل، دموکرات‌ها برای محکوم کردن رییس جمهور پیشین نیاز دارند تا ۱۷ تن از سناتوران جمهوری‌خواه به نفع آنان رای بدهند.

در مجلس سنا جمهوری‌خواهان ۵۰ کرسی را در اختیار دارند و دموکرات‌ها ۴۸ کرسی را، اما دو سناتور مستقل نیز از دموکرات‌ها حمایت می‌کنند.

راند پال، سناتور جمهوری‌خواه گفته است که اگر فرد متهم رییس جمهور نیست، پس قانونی برای استیضاح کردن او وجود ندارد زیرا استیضاح برای برکناری رییس جمهور از قدرت است و دونالد ترمپ دیگر در قدرت نیست.

وکلای مدافع دونالد ترمپ تقاضای رسمی دموکرات‌ها برای گواهی دهی او در جریان محکمه را رد کرده اند.

روند محاکمهٔ استیضاح دونالد ترمپ، روز سه شنبه نهم فبروری (۲۱ دلو) آغاز می‌شود.

XS
SM
MD
LG