لینک های دسترسی

Breaking News

بایدن به پناهجویان افغان و متقاضیان ویزۀ خاص مهاجرت ۳۰۰ میلیون دالر اختصاص داد


جو بایدن، رییس جمهور ایالات متحده روز جمعه ۲۳ جولای (اول اسد) با صدور دو فرمان جداگانه ۳۰۰ میلیون دالر را برای رسیدگی به وضعیت پناهجویان در افغانستان و متقاضیان افغان ویزۀ خاص مهاجرت به امریکا منظور کرد.

در فرمان نخست گفته شده است که مبلغ ۱۰۰ میلیون دالر از صندوق مساعدت اضطراری مهاجرین و پناهجویان ایالات متحده برای رسیدگی به نیازمندی‌های فوری غیر منتظرۀ پناهجویان ناشی از اوضاع کنونی در افغانستان، به شمول درخواست کنندگان ویزۀ خاص مهاجرت به امریکا اختصاص یابد.

آقای بایدن همچنان در فرمان دوم دستور داده است که مبلغ ۲۰۰ میلیون دالر از منابع نهادها و وزارتخانه‌های حکومت ایالات متحده، برای رسیدگی به نیازمندی‌های پناهجویان، قربانیان جنگ و دیگر کسانیکه در معرض خطر ناشی از وضعیت موجود در افغانستان قرار دارند، به شمول متقاضیان ویزۀ خاص مهاجرت به امریکا، اختصاص داده شود.

همزمان با صدور این فرامین، محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان گفته است که در یک تماس تلیفونی با رییس جمهور بایدن صحبت کرده است. آقای غنی در دو پیام پیهم تویتر نوشته است که با رییس جمهور بایدن در مورد روابط "درحال تحول اما دوامدار" دو کشور صحبت کرده اند.

آقای غنی همچنین نگاشته است که رییس جمهور بایدن از تداوم حمایت امریکا به نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان اطمینان داده است. آقای غنی نوشته است: "اعتماد داریم که آنان [امریکا] از افغانستان محافظت و دفاع خواهند کرد.

رییس جمهور افغانستان همچنین گفته است که دو رهبر ضمن تاکید بر لزوم کنارآمدن افغان‌ها با هم برای تامین صلح و امنیت، بر تداوم مشارکت، ادامۀ حمایت دپلوماتیک و اقتصادی از حکومت و نیروهای امنیتی افغانستان و اهمیت حفظ دستآورد های ۲۰ سال گذشته تصریح ورزیدند.

XS
SM
MD
LG