لینک های دسترسی

Breaking News

جو بایدن رسماً نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری امریکا شد


حزب دموکرات ایالات متحدۀ امریکا رسماً جو بایدن را به صفت نامزد آن حزب در انتخابات ریاست جمهوری سوم نومبر ۲۰۲۰ معرفی کرد.

در دومین جلسۀ مجمع ملی حزب دموکرات که شام سه شنبه ۱۸ اگست (۲۸ اسد) به گونۀ آنلاین برگزار شده بود، بل کلنتن و جیمی کارتر، روسای جمهور پیشین و جان کری و کولین پاول، وزیران خارجۀ پیشین ایالات متحده از آقای بایدن اعلام حمایت کردند.

سخنرانان این جلسه از کارکرد دونالد ترمپ، رییس جمهور کنونی امریکا انتقاد کرده و "مهارت‌های رهبری" آقای بایدن، رقیب آقای ترمپ، را ستودند.

ستاد انتخاباتی آقای ترمپ در واکنش به این انتقادات سیاستمداران دموکرات با نشر اعلامیه‌ای گفته است که جو بایدن آلۀ دست "رادیکال‌های چپ‌گرا" است.

در این اعلامیه آمده است: "کسی به جو بایدن شرح دهد که او اکنون نامزد رسمی حزب دموکرات است، به این معنا که آمران رادیکال‌ چپ‌گرای وی اکنون رسماً امور را در دست گرفته اند."

آقای بایدن گفته است که نامزد شدن وی از آدرس حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری برایش "یک دنیا" ارزش دارد. قرار است آقای بایدن شام پنجشنبه رسماً نامزدی اش را بپذیرد.

کاملا هریس، معاون تکت انتخاباتی آقای بایدن شام امروز چهارشنبه ۱۹ اگست رسماً نامزدی اش را به صفت نامزد معاون ریاست جمهوری خواهد پذیرفت.

در جلسۀ امروز شام باراک اوباما، رییس جمهور پیشین ایالات متحده و الیزابت وارن، عضو مجلس سنای امریکا نیز سخنرانی می‌کنند.

قرار است هفتۀ آینده، دونالد ترمپ نیز در مجمع ملی حزب جمهوریخواه ایالات متحده، رسماً نامزدی اش را برای انتخابات ریاست جمهوری ماه نومبر بپذیرد.

همزمان با جلسۀ مجمع ملی حزب دموکرات، رییس جمهور ترمپ به سلسلۀ کارزارهای انتخاباتی اش روز سه شنبه به ایالت های آیوا و اریزونا رفت.

XS
SM
MD
LG