لینک های دسترسی

Breaking News

انتخابات ریاست جمهوری امریکا؛ هریس معاون بایدن شد


جو بایدن، نامزد احتمالی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ ایالات متحدۀ امریکا، کاملا هریس را به صفت معاون تکت انتخاباتی خود انتخاب کرد.

خانم هریس که ۵۵ سال عمر دارد و سناتور ایالت کالیفورنیا در مجلس سنای امریکا است.

قرار است اولین حضور مشترک آقای بایدن و خانم هریس به عنوان تیمی که در پی شکست دادن رییس جمهور دونالد ترمپ و مایک پنس، معاون وی هستند، امروز چهار شنبه ۱۲ اگست (۲۲ اسد) در شهر ویلمنگتن ایالت دلاویر باشد.

آقای بایدن روز سه شنبه ۱۱ اگست با نشر پیامی در تویتر خانم هریس را به صفت معاون خود معرفی کرد. او در این تویت نوشت: "با کمال افتخار اعلام می‌کنم که کاملا هریس، یک مبارز نترس… و یکی از بهترین خدمت گذاران عامه را بحیث معاون خود انتخاب کرده‌ام".

پس از پیروزی در انتخابات مقدماتی در اوایل سال جاری، بایدن، ۷۷ ساله تعهد کرد که یک زن را بحیث معاون خود انتخاب خواهد کرد.

گمانه زنی های زیادی وجود داشت که او یک زن سیاه پوست را انتخاب خواهد کرد و تعدادی زیادی از نام های سرشناس و مورد احترام در رسانه ها ذکر شد.

خانم هریس ۵۵ سال عمر دارد و در اوکلند کالیفورنیا به دنیا آمده است. پدرش امریکایی جامیکایی تبار و مادرش از هند است.

او از رشته حقوق پوهنتون کالیفورنیا فارغ شده و در سال ۲۰۰۳ بحیث قاضی سان‌فرانسسکو و در سال ۲۰۱۰ بحیث قاضی القضات کالیفورنیا انتخاب شد.

او چهار سال پیش بحیث سناتور منتخب دموکرات از ایالت کالیفورنیا به واشنگتن آمد.

در مبارزات انتخاباتی درون حزبی دموکرات‌ها برای کسب نامزدی این حزب در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰، هریس نیز به رقابت آغاز کرده بود، اما چندی بعد از نامزدی خود منصرف شد.

اکثر اعضای سرشناس حزب دموکرات بشمول باراک اوباما، رییس جمهور پیشین امریکا از نامزدی خانم هریس به صفت معاون تکت انتخاباتی جو بایدن استقبال کرده و او را شایستۀ این پست خوانده اند.

XS
SM
MD
LG