لینک های دسترسی

Breaking News

پیروزی بایدن در انتخابات میان‌حزبی در کارولینای جنوبی؛ واکنش ترمپ


جو بایدن، نامزد دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ ایالات متحده توانست در انتخابات میان‌حزبی در ایالت کارولینای جنوبی برنده شود.

این نخستین پیروزی آقای بایدن در انتخابات میان‌حزبی ایالتی است. پیش از این برنی سندرز، نامزد دیگر دموکرات در ایالت‌های نیوهمشیر و نوادا پیروز شده بود.

جو بایدن توانست حدود نیمی از آرای کارولینای جنوبی را کسب کند و پس از وی،برنی سندرز حدود ۲۰ درصد آرا را کسب کرده است.

دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحده که همواره به رقیبان دموکرات خود القاب خاص داده است، پیروزی آقای بایدن را پایان کار مایکل بلومبرگ، میلیاردر امریکایی و شاروال پیشین نیویارک خوانده است.

آقای ترمپ در یک پیام تویتر نوشته است: "پیروزی جو بایدن خواب برده در انتخابات مقدماتی دموکرات‌ها در کارولینای جنوبی باید ختم فکاهی انتخاباتی مایک بلومبرگ چوچه باشد".

قرار است روز سه شنبه سوم مارچ (۱۳ حوت) انتخابات مقدماتی دموکرات‌ها در ۱۴ ایالت برگزار شود که برندۀ این انتخابات شانس زیادی برای کسب نامزدی نهایی دموکرات‌ها را برای رقابت با دونالد ترمپ در انتخابات ملی سوم نومبر ۲۰۲۰ خواهد داشت.

نظرپرسی‌های پیش از انتخابات نشان داده است که آقای سندرز، که خود را سوسیال دموکرات می‌خواند، در ایالت کالیفورنیا پیشگام است، جاییکه رای آن برای تعیین سرنوشت نامزد دموکرات ریاست جمهوری امریکا تعیین کننده است. اما در هفت ایالتی که قرار است روز سه شنبه انتخابات برگزار شود، جو بایدن پیشگام به نظر می‌رسد.

برنی سندرز که عمده ترین رقیب نامزدان دموکرات است، جو بایدن را "مرد نجیب" خوانده و گفته است که هر دوی آنان از هر کسی که نامزد حزب دموکرات در برابر دونالد ترمپ باشد، حمایت خواهند کرد.

XS
SM
MD
LG