لینک های دسترسی

Breaking News

انفجار موتر بم‌گذاری شده در فاریاب و هلمند ۱۹ کشته برجا گذاشت


عکس: آرشیف

مقام‌های محلی ولایت فاریاب می‌گویند که در اثر انفجار موتر بم‌گذاری شده در این ولایت، ۱۴ نفر کشته و دست‌کم ۱۵ تن دیگر زخمی شده اند.

این انفجار حوالی ساعت ۱۲:۰۰ دیشب در مقابل ساختمان فرماندهی پولیس ولسوالی المار این ولایت صورت گرفته است.

کریم یورش، سخنگوی پولیس فاریاب روز سه شنبه ۱۰ نومبر (۲۰ عقرب) به صدای امریکا گفت که در میان جان باختگان این انفجار، ۱۰ غیرنظامی و چهار نیروی امنیتی افغان شامل است.

آقای یورش افزود که بسیاری از زخمی‌های این انفجار غیرنظامیان اند که برای درمان به شفاخانه‌ها منتقل شده اند.

سخنگوی پولیس فاریاب همچنان طالبان را مسوول این انفجار دانست و تاکید کرد که پس از این انفجار مهاجمان به درگیری با نظامیان افغان پرداخته اند. اما طالبان تا کنون مسوولیت این رویداد را نپذیرفته اند.

انفجار در هلمند

مقام‌های محلی ولایت هلمند می‌گویند که در یک انفجار در ولسوالی گرشک این ولایت، پنج منسوب امنیتی افغان کشته و دو تن دیگر زخمی شده اند.

مقام‌ها گفته اند که حمله‌کنندۀ انتحاری حوالی ساعت ۹:۰۰ شب گذشته، موتر پر از مواد انفجاری را در نزدیکی یک مرکز اردوی ملی در این ولسوالی انفجار داده که به این نیروها تلفات وارد شده است.

یک منبع که خواست نامش در گزارش گرفته نشود، به صدای امریکا گفت که پس از این رویداد جنگجویان طالبان بالای این مرکز نظامی حمله کرده اند.

عمر زواک، سخنگوی والی هملند وقوع انفجار در این ولسوالی را تایید کرد و افزود که تا اکنون شمار دقیق تلفات این رویداد مشخص نشده است.

آقای زواک افزود که قوای هوایی افغان دیشب، مواضع طالبان را پس از این انفجار در ولسوالی گرشک بمباران کرده که در نتیجۀ آن، ۱۰ جنگجوی طالبان کشته شده اند.

طالبان تا کنون در مورد این رویداد نیز تبصره‌ای نکرده اند.

XS
SM
MD
LG