لینک های دسترسی

Breaking News

واکسین کروناویروس اول نومبر در دسترس مردم امریکا قرار می‌گیرد - رسانه‌ها


مرکز کنترول و جلوگیری از امراض ایالات متحده با صدور دستورالعمل ها به ۵۰ ایالت، سرزمین های ایالات متحده و چندین شهر بزرگ از آنها خواسته تا به تاریخ اول نومبر، دو روز قبل از انتخابات ریاست جمهوری امریکا، برای توزیع واکسین کووید۱۹ آماده باشند.

مرکز کنترول و جلوگیری از امراض ایالات متحده در یك یادداشت چهار صفحه‌ای كه در ماه اگست برای والیان ارسال کرده است، از ادارات صحت هر ایالت خواسته تا پیش نویس برنامهٔ واكسیناسیون شانرا تا اول ماه اکتوبر، تاریخ عرضه احتمالی واکسین، تهیه كنند.

در ابتدا موسسه نشراتی مکلاچی از ارسال این نامه خبر داد و سپس رسانه های دیگر نیز آن را نشر کردند.

براساس نشریه بلومبرگ، مسوولان مرکز کنترول و جلوگیری از امراض ایالات متحده تاکنون در مورد این دستورالعمل اظهار نظر نکرده اند.

قرار گزارش رسانه‌ها در نامه‌ای که رابرت ردفیلد، رییس مرکز کنترول و جلوگیری از امراض ایالات متحده بتاریخ ۲۷ اگست ارسال کرده، آمده است که در آینده نزدیک آنان مجوز تطبیق واکسین را از شرکت مککین سن که مسوول توزیع واکسین به ایالت ها، بخش های صحت و شفاخانه ها است، دریافت خواهند کرد.

خبرگزاری اسوشیتدپرس گزارش می‌دهد که ادارات صحت ایالت‌ها گفته اند که با کمبود کارمند، بودجه و وسایل برای آموزش مردم در مورد واکسین، توزیع، مدیریت و پیگیری صدها میلیون دوز واکسین مواجه اند.

در گزارش اسوشیتدپرس همچنین آمده است که در حالی که ایالات متحده بیش از ده میلیارد دالر را برای تولید واکسین‌های کروناویروس تعهد کرده است، هیچ مبلغی به طور خاص برای توزیع و استفاده از واکسین ها اختصاص داده نشده است.

در همین حال ایالات متحدۀ امریکا گفته است که در ابتکار جهانی برای انکشاف، تولید و توزیع مساوی واکسین کووید۱۹شرکت نخواهد کرد، زیرا سازمان جهانی صحت نقش رهبری را در این تلاش دارد.

در حال حاضر بیش از ۱۷۰ کشور در حال مذاکره برای مشارکت در تسهیلات برای دسترسی جهانی به واکسین کووید۱۹ می‌باشند.

دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحده، با انتقاد از عملکرد سازمان جهانی صحت در مدیریت همه‌گیری کروناویروس، در ماه جولای گذشته روابط امریکا را با این سازمان قطع کرد.

XS
SM
MD
LG