لینک های دسترسی

Breaking News

تاکید غنی و عبدالله بر ختم جنگ و تامین آتش‌بس در افغانستان


مقام‌های ارشد حکومت افغانستان در پیام‌های جداگانه به مناسبت ماه مبارک رمضان از طالبان خواسته اند که دست از جنگ برداشته و به احترام این ماه آتش‌بس کنند.

محمد اشرف غنی، رییس جمهور این کشور در یک پیام تصویری به این مناسب گفته است: "از گروه طالبان می‌خواهم که به مناسبت ماه مبارک رمضان از جنگ، خشونت‌ها و دشمنی با مردم دست بردارند. برای طالبان یک بار دیگر صدا می‌کنم، به خواست برحق مردم افغانستان که آتش‌بس دایمی است لبیک بگویند و به جای ادامه این جنگ ناروا، برای برقراری صلح با عزت، نیت، اراده و صداقت شان را در عمل ثابت کنند."

آقای غنی همچنان افزوده که آنان تلاش می‌کنند تا از دریچۀ که برای صلح ایجاد شده است، با تدبیر به‌منظور تامین صلح پایدار، عادلانه و ایجاد زندگی مرفه به مردم استفاده کنند.

رییس جمهور غنی همچنان از نیروهای امنیتی و دفاعی افغان خواسته است که برای تامین امنیت مردم تلاش بیشتر کنند تا فضای مصوون برای عبادت آنان در ماه رمضان فراهم شود.

عبدالله عبدالله، رییس شورای مصالحۀ ملی روز سه شنبه ۱۳ اپریل (۲۴ حمل) در خبرنامه‌ای گفته است که شهروندان این کشور در شرایطی به استقبال ماه رمضان می‌روند که افغانستان با بحران، خشونت، قتل و کشتار دست ‌و پنجه نرم می‌کند.

آقای عبدالله افزوده است: "توقع ما از طالبان این است که به ندای مردم افغانستان پاسخ داده و به احترام ماه مبارک رمضان آتش‌بس کرده و دست از خونریزی و کشتار بردارند."

این در حالی است که روز گذشته، اتحادیۀ جهانی علمای اسلام از طرف‌های درگیر در افغانستان خواست که به جنگ و خون‌ریزی در این کشور پایان دهند.

این اتحادیه که مقر آن در قطر است همچنان از طالبان و حکومت افغانستان خواسته است که برای تامین صلح پایدار و عادلانه در این کشور تلاش کنند.

XS
SM
MD
LG