لینک های دسترسی

Breaking News

کروناویروس در چین تا کنون جان ۱۶۶۵ نفر را گرفته است


کروناویروس جان ۱۴۲ نفر دیگر را در چین گرفت و با این حساب مرگ و میر ناشی از این ویروس در چین تا روز یکشنبه ۱۶ فبروری (۲۷ دلو) به ۱۶۶۵ نفر رسید و شمار افراد مبتلا به آن به ۶۸ هزار نفر افزایش یافت.

در سه روز اخیر، مرگ و میر و واقعات جدید این بیماری در ولایت هوبی چین، نسبت به روزهای پیش نسبتاً کاهش یافته است.

می فنگ، سخنگوی کمیسیون ملی صحت چین روز یکشنبه ۱۶ فبروری گفت که کاهش آمار مرگ و میر و مبتلایان جدید ویروس، نشاندهندۀ این است که چین در حال کنترول این واگیری است.

اما تدروس ادهانوم گیبریسوس، رییس سازمان جهانی صحت هشدار داده است که پیشگویی در مورد واگیری کروناویروس "ناممکن" است. او از حکومت‌ها، شرکت‌ها و نهادهای خبررسانی خواست تا برای بازتاب دقیق وضعیت، با هم کار کنند.

سازمان جهانی صحت از چین خواسته است تا جزییات بیشتری را در مورد چگونگی تشخیص مبتلایان کروناویروس در آن کشور ارایه کند. قرار است گروهی از متخصصین سازمان جهانی صحت برای بررسی وضعیت وارد چین شوند.

حکومت چین جمعیت ۵۶ میلیونی ولایت هوبی را که واگیری کروناویروس از شهر ووهان، مرکز این ولایت منشا گرفت، در قرنطین نگه‌داشته است.

در بیرون از چین، مرگ و میر چهار نفر در اثر ابتلا به کروناویروس در فرانسه، فلیپین، هانگ کانگ و جاپان ثبت شده است. واقعات کروناویروس در کم و بیش ۲۶ کشور جهان تا کنون ثبت شده است.

در همین حال، کرستالینا جیورجیوا، رییس صندوق بین المللی پول هشدار داده است که شیوع کروناویروس در چین، رشد اقتصاد جهانی را در سال ۲۰۲۰ متضرر خواهد کرد.

خانم جیورجیوا که روز یکشنبه ۱۶ فبروری در نشست جهانی زنان در شهر دوبی صحبت می‌کرد، ابراز امیدواری کرد که این رکود اقتصادی از مرز ۰.۱ تا ۰.۲ درصد تجاوز نکند.

با اینحال به گفتۀ رییس صندوق بین المللی پول، صدمۀ اقتصادی کروناویروس به جهان وابسته به این است که این واگیری با چه سرعتی مهار می‌شود.

XS
SM
MD
LG