لینک های دسترسی

Breaking News

طالبان 'مسئول' بیش از نود در صد کشتار غیر نظامی ها اند


مسئولین قوت های آیساف در افغانستان می گویند که نسبت به سال گذشته در رقم تلفاتی که در اثر عملیات های این قوت ها رخ داده، کاهش قابل ملاحظۀ به وجود آمده است.

این در حالیست که ۹۲ در صد تلفات غیر نظامی در سال جاری به شورشیان نسبت داده شده است.

مقامات قوت های آیساف در افغانستان میگوید در نتیجه تلاش های که از سوی این قوت ها برای کاهش تلفات ملکی صورت گرفته، در سال جاری در رقم تلفاتی غیر نظامی که به این نیروها نسبت داده می شود ۵۲ در صد کاهش آمده است.

نیکول حایدری، عضو تیم کاهش تلفات غیر نظامی، که در یک نشست خبری در کابل صحبت میکرد در مورد گفت "در سال ۲۰۱۲ ما در پائین ترین حد تلفات غیر نظامی که از طرف آیساف اتفاق افتاده رسیده ایم که در مقایسه با سه سال گذشته کمترین امار تلفات را داشته ایم، یک تفاوت قابل ملاحظه میان تلفاتی که از سوی آیساف اتفاق افتاده در مقایسه با تلفاتی که از سوی شورشیان رخ داده وجود دارد، امسال تلفاتی که در اثر عملیات های آیساف رخ داده نسبت به سال گذشته ۵۲ در صد کاهش داشته است."

آیساف می گوید که حملات هوایی این نیروها در مناطق مختلف محدود شده و یکی از علت کاهش تلفات غیر نظامیان نیز محدود شدن حملات هوایی آنها می باشد.

خانم نیکول همچنان می گوید تلفاتی که علت آن نا معلوم است نیز در افغانستان نسبت به سال گذشته در سال جاری کاهش یافته است.

اما مقامات قوای ائتلاف در کابل می گوید در مقایسه با تلفاتی که در حملات آیساف رخ داده، تلفات غیر نظامیان در نتیجه حملات شورشیان در مجموع در سال جاری تا ۹۲ افزایش یافته است.

خانم نیکول در مورد افزود "ارقام ثبت شده نشان دهنده این است که ۸۲ در صد تلفات غیر نظامی در نتیجه حملات شورشیان رخ داده، اما وقتی تلفات آیساف و شورشیان با هم یکجا می شود، شورشیان در مجموع مسوول ۹۲ در صد تلفات غیر نظامی اند."
مقامات آیساف همچنان می گویند که نسبت به سه سال گذشته در سال جاری شورشیان از بم های کنار جاده بیشتر استفاده میکنند و اکثر تلفات غیر نظامی نیز در اثر انجار این بم ها رخ داده است.

به اساس معلومات آیساف تلفات افراد غیر نظامی که به نیروهای امنیتی افغان نسبت داده میشود احتمالاً حدود سه در صد است اما تا هنوز دلیل هشت در صد تلفات غیر نظامی نا معلوم است.

مقامات آیساف همچنان می گویند که میکانیزمی را به وجود آورده اند تا رقم تلفات غیر نظامی ها را بصورت دقیق ثبت کنند و بتوانند در مورد عوامل آن نیز تحقیق کنند.

آیساف میگوید به اساس نظر سنجی های که انجام شده بیش از 80 در صد مردم افغانستان مخالف طالبان اند در حالی که از دولت بصورت قوی حمایت می کنند.

جنرال راجر نوبل، معاون فرماندهی آیساف برای عملیات ها، که در نشست خبری امروز با خانم نیکول یکجا صحبت میکرد می گوید، قوت گرفتن نیروهای امنیتی افغان باعث کاهش فعالیت شورشیان در مناطق مختلف افغانستان شده است.
XS
SM
MD
LG