لینک های دسترسی

Breaking News

کروناویروس؛ پاکستان به ۸۰ میلیون شهرونداش کمک مالی می‌کند


پاکستان برنامهٔ امدادرسانی ۹۰ میلون دالری را برای خانواده های که از سبب تعطیلات بیماری کووید۱۹ متاثر شده اند، راه اندازی کرد.

حکومت پاکستان امروز ۱۰ اپریل (۲۲حمل) روند توزیع کمک نقدی ۷۰ دالری را برای حدود ۱۲ میلیون خانواده بی بضاعت که از سبب قیود بر گشت و گذار در این کشور متاثر شده اند آغاز کرد.

عمران خان،صدراعظم پاکستان گفت که آن‌ها می دانند که قیود بر گشت و گذار بالای تمام مردم به ویژه بالای دست فروشان، اشخاص روز مزد، کارگر و مردم کم عاید تاثیری بیشتر داشته است.

ثانیا نشتر، مسوول برنامهٔ امداد رسانی پاکستان گفته است که حکومت این کشور ۱۷ هزار ساحه را بادرنظرداشت اقدامات محافظوی برای رساندن این پول به نیازمندان مشخص کرده است.

پاکستان در حالی این کمک ها را اعلان می کند که درحدود ۴۶۰۰ نفر دراین کشور به کروناویروس مبتلا بوده و ۶۶ نفر از اثر این بیماری جان باخته اند.

مقامات پاکستانی تایید می کنند که آمار واقعات بنابر عدم موجودیت ظرفیت کافی برای آزمایش این بیماری پایین است و شاید در روز های بعدی بسیار بلند برود.

پاکستان برای جلوگیری از شیوع بیماری کووید۱۹ قیود جدی بر گشت و گذار را در تمام پاکستان وضع کرده است. عمران خان، صدراعظم پاکستان به مردم وعده داده است که این قیودات به تدریج رفع خواهد شد.

کروناویروس در دسمبر ۲۰۱۹ نخست در شهر ووهان، مرکز ولایت هوبی چین شایع شد.

براساس آمار پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحدۀ امریکا همه‌گیری کروناویروس تا صبح جمعه دهم اپریل (۲۲ حمل)جان ۹۷۰۳۹ هزار نفر را در سرتاسر جهان گرفته و شمار مبتلایان آن به اضافه تر ازیک میلیون و ۶۱۷ هزار نفر رسیده است.

XS
SM
MD
LG