لینک های دسترسی

Breaking News

کروناویروس؛ ابتلای بیشتر مردان در مقایسه به زنان


کارکنان صحی شعبات عاجل اکثر شفاخانه ها در سراسر جهان گزارش داده اند که علایم شدید بیماری کووید ۱۹ در مردان بیشتر بوده است.

برعلاوه جنسیت، چاقی نیز به عنوان یک عامل بالقوه دیگری در تشدید علایم کروناویروس تذکر یافته است. اما کارشناسان هنوز در مورد دلایل آن مطمن نیستند.

دیرک هیل، استاد علوم طبی در پوهنتون لندن گفت: "مردان نسبت به زنان مشکلات جدیتر داشته و بیماران که وزن زیاد دارند و یا مشکلات صحی قبلی داشته اند زیادتر معروض به خطر ابتلا به کروناویروس بوده اند".

آمار اولیه مرکز تحقیقات ملی مراقبت های جدی بریتانیا، که یک ارگان مستقل است، نشان می‌دهد که ۷۳ درصد افراد که در بخش مراقبت های جدی تحت معالجه قرار گرفته اند مردان بوده و از آن جمله ۷۳.۴ فیصد آن‌ها اضافه وزن بوده اند.این آمارهمچنان نشان می دهد که افراد اضافه وزن، کمتر صحت یاب شده اند.

متیو اشمیت، داکتر بخش مراقبت های جدی شفاخانهٔ پیتی سلپتیایر گفته است:‌ "اتاق های عاجل شفاخانه ها در فرانسه شاهد بیش از حد بیماران اضافه وزن ویا چاق بوده و سه برچهار حصه بیماران را مردان تشکیل می دهد."

این روال یعنی ابتلای بیشتر مردان از چین، جاییکه کروناویروس برای اولین بار شیوع کرد، شروع شده و در اروپا و امریکا نیز به همین منوال ادامه پیدا کرده است.

در نیویارک نیز در مورد ابتلا مردان به کروید۱۹ بیشتر گزارش شده است.

کارشناسان می گویند که هنوز بسیار وقت است که در باره این موضوع که چرا مردان بیشتر مبتلا می شوند، نظر داد. اما بعضی متخصصین به این عقیده استند که این سیستم معافیتی بدن است که مردان را زیادتر معروض به ابتلا به کروناویروس می سازد زیرا سیستم معافیتی زنان نسبت به مردان قوی تر است.

XS
SM
MD
LG