لینک های دسترسی

Breaking News

کروناویروس در جهان؛ شمار مرگ و میر به بیش از ۱۰۳ هزار رسید


همه‌گیری کروناویروس تا صبح شنبه ۱۱ اپریل (۲۳ حمل) جان ۱۰۳۲۵۶ هزار نفر را در سرتاسر جهان گرفته و شمار مبتلایان آن به بیش ازیک میلیون و ۷۰۴۵۶۵ نفر رسید.

پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحدۀ امریکا ضمن ارایۀ این آمار گفته است که دامنۀ کروناویروس به ۱۸۵ کشور و قلمرو جهان گسترش یافته است و بیش از ۳۳۶ هزار نفر پس از ابتلا به کووید۱۹ صحت‌یاب شده اند.

ایالات متحده بیشترین شمار مبتلایان کروناویروس را در جهان دارد، اما بلندترین آمار مرگ و میر ناشی از کووید۱۹ در ایتالیا ثبت شده است.

ایالات متحده از ابتلای ۵۰۱۶۱۵ نفر به کروناویروس و مرگ ۱۸۵۸۶ نفر در اثر ابتلا به این بیماری گزارش داده است.

شمار مرگ و میر ناشی از کووید۱۹ در ایتالیا تا صبح شنبه به ۱۸۸۴۹ نفر و آمار مبتلایان به ۱۴۷۵۷۷ نفر می‌رسید.

اما اسپانیا در سطح اروپا بیشترین میزان ابتلا به کروناویروس را دارد، شمار مبتلایان در آن کشور به ۱۶۱۸۵۲ نفر و مرگ و میر ناشی از کووید۱۹ به ۱۶۳۵۳ نفر می‌رسید.

در آلمان با آنکه شمار مبتلایان به ۱۲۲۱۷۱ رسیده است، میزان تلفات کووید۱۹ در مقایسه به همسایگان این کشوربه مراتب کمتر است، تا امروز از ۲۷۳۶ مورد مرگ ناشی از کروناویروس خبر داده شده است.

فرانسه پنجمین کشور متاثر از کروناویروس تا حال از ابتلای ۱۲۵۹۳۱ نفر به کروناویروس و مرگ ۱۳۱۹۷ نفر در اثر این بیماری گزارش داده است.

اما در چین که کروناویروس از آن به جهان منتشر شده است، شمار مبتلایان کووید۱۹ به ۸۳۰۱۴ نفر و تلفات ناشی از آن به ۳۳۴۰ نفر رسیده است.

ایران امروز از مرگ ۱۲۵ نفر خبر داد که به این حساب شمار مجموعی مرگ و میر ناشی از کروناویروس در این کشور به ۴۳۵۷ نفر رسید.

وزارت صحت ایران گفت که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸۳۷ مورد جدید کروناویروس در این کشور ثبت شده است که شمار مجموعی مبتلایان در این کشور را به ۷۰۰۲۹ مورد افزایش داده است.

در بریتانیا تا حال ۷۴۶۰۵ نفر به کروناویروس مبتلا شده و ۸۹۵۸ نفر در اثر ابتلا به این ویروس جان باخته اند.

در افغانستان نیز شمار مبتلایان کروناویروس هرچند کم، اما فزاینده است و بر اساس آخرین آمار وزارت صحت عامۀ افغانستان شمار مبتلایان کووید۱۹ در آن کشور تا روز شنبه به ۵۵۵ نفر و میزان تلفات ناشی از آن به ۱۸ نفر رسید.

XS
SM
MD
LG