لینک های دسترسی

Breaking News

کووید۱۹ تا ماه اپریل جان ۵۳۹هزار نفر را در امریکا می‌گیرد – گزارش


کارشناسان امور صحی در ایالات متحدۀ امریکا هشدار داده اند که مرگ و میر ناشی از کووید۱۹ در امریکا در چهار ماه آینده دو برابر خواهد شد.

انستیتیوت آمار و ارزیابی پوهنتون واشنگتن پیش‌بینی کرده است که تا اول اپریل ۲۰۲۱ آمار مرگ ناشی از کووید۱۹ در ایالات متحده به ۵۳۹ هزار خواهد رسید.

بر اساس آمار پوهنتون جانس هاپکینز، تا صبح یکشنبه ششم دسمبر (۱۶ قوس) نزدیک به ۱۴.۶ میلیون نفر در ایالات متحده به کووید۱۹ مبتلا شده که از آن میان ۲۸۱ هزار نفر در اثر این بیماری جان باخته اند.

انتظار می‌رود که در روزها یا هفته‌های آینده جواز تطبیق و تکثیر یک یا بیشتر واکسین‌ کووید۱۹ در ایالات متحدۀ امریکا صادر شود.

با اینحال، انستیتیوت آمار و ارزیابی پوهنتون واشنگتن در گزارش خود گفته است که در چند ماه آینده، حتا با صدور جواز واکسین کووید۱۹، این بیماری میزان بلند ابتلا و مرگ و میر را خواهد داشت.

در این گزارش آمده است: "تطبیق گستردۀ واکسین در سال ۲۰۲۱ به مفهوم باز شدن راه به سمت برگشت دوباره به زندگی عادی است، اما هنوز هم چند ماه دشوار در پیشرو است."

کریستوفر موری، رییس انستیتیوت آمار و ارزیابی پوهنتون واشنگتن گفته است که بر اساس پیش‌بینی‌ها تاثیر واکسین کووید۱۹ تا ماه اپریل رونما خواهد شود و به گفتۀ وی تا آن زمان باید همه مراقب بوده و از خود محافظت کنند.

در این گزارش آمده است که جبری ساختن پوشیدن ماسک، رعایت فاصلۀ فزیکی و جلوگیری از تجمعات، به ویژه در کشورهای نیم کرۀ شمالی که شاهد فصل زمستان اند، به پیمانۀ زیاد از گسترش کروناویروس و مرگ و میر ناشی از آن جلوگیری خواهد شد.

ایالات متحده در چند هفتۀ اخیر وارد شدیدترین مرحلۀ همه‌گیری کروناویروس شده است و هم اکنون شمار زیاد شفاخانه‌ها در این کشور شاهد افزایش بی‌پیشینۀ مبتلایان کووید۱۹ اند و بر اساس آمار پوهنتون جانس هاپکینز هر روز به گونۀ اوسط ۲۰۰۰ نفر در امریکا در اثر ابتلا به کروناویروس جان می‌بازند.

XS
SM
MD
LG