لینک های دسترسی

Breaking News

دموکرات ها در مورد استیضاح ترمپ توافق نظر ندارند


بدنبال نشر نسخۀ سانسور شدۀ یافته های تحقیقات در مورد مداخلۀ روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال دوهزارو شانزدۀ امریکا، تعداد از قانونگذاران دموکرات، تقاضا برای استیضاح رئیس جمهور دونالد ترمپ را تشدید بخشیده اند.

در میان این دموکرات ها چندتن از آنانی نیز شامل است که برای انتخابات آیندۀ ریاست جمهوری کاندید میباشند.

سناتور الیزابت وارن یکی از این کاندیدان بوده و میگوید "ما نمیتوانیم امریکائی باشیم که بگوید این درست است که رئیس جمهور ایالات متحده مانع تحقیقات در مورد یک حملۀ خارجی بر کشور ما یا مانع تحقیقات در مورد خلاف رفتاریهای خودش شود."

اما به نظر میرسد که دموکرات ها در کل، روی استیضاح رئیس جمهور و برکنار ساختن او از قدرت، توافق نظر ندارند.

ننسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان کانگرس، مخالف استیضاح رئیس جمهور است و بیشتر به این ارجحیت میدهد که رئیس جمهور و حکومتش از طریق جلسات نظارتی کانگرس، مسؤل قرار داده شود.

جولی پیس، یکی از تحلیلگران در واشنگتن، میگوید "خانم پلوسی احساس که بخاطر استیضاح رئیس جمهور، نه تنها اینکه باید اسناد معتبر وجود داشته باشد، بلکه همه قانونگذاران دموکرات و جمهوریخواه را نیز باید باخود داشت".

در عین حال، به باور تعداد از تحلیلگران دیگر، حتی دموکرات های موافق با استیضاح رئیس جمهور نیز میپذیرند که این یک روند طولانی و مملو از خطرات سیاسی میباشد.

رئیس جمهور ترمپ بار دیگر دموکرات ها را مورد انتقاد قرارداده و به خبرنگاران گفته است که او در مورد استیضاحش "حتی اندکی هم" نگران نیست.

اما تعداد از تحلیلگران میگویند که بحث استیضاح، بخش از بازی سیاسی بوده و ادامه خواهد داشت، ولی می افزایند که مهمترین چیزی را که رئیس جمهور مشتاق شنیدن آن بود، یافته های 'تحقیقات روسیه' بود که در آن گفته شده هیچ تبانی میان ترمپ و روس ها وجود نداشته است.

ولی حتی اگر دموکرات ها موضوع استیضاح رئیس جمهور را به تاخیر هم بی اندازند، یافته های 'تحقیقات روسیه' ممکن در طول مبارزات انتخابات سال ٢٠٢٠، مورد توجۀ گستردۀ کاندیدان دموکرات قرار داشته باشد.

XS
SM
MD
LG