لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ رسانه‌ای اجتماعی شخصی‌اش را راه اندازی می کند


دونالد ترمپ،‌ رییس جمهور پیشین امریکا، گفته است رسانه‌ای Truth Social را به خاطری ایجاد می کند تا در برابر "استبداد شرکت‌های بزرگ تکنالوژی" ایستادگی" کند

دونالد ترمپ، رییس جمهور پیشین ایالات متحده، ناوقت چهار شنبه ۲۰ اکتوبر ( ۲۸ میزان) اعلام کرد که پلان دارد شبکه‌ای اجتماعی شخصی خود را راه اندازی کند.

انتظار می رود که رسانه‌ای اجتماعی شخصی آقای ترمپ موسوم به Truth Social ماه آینده آغاز به کار کند و در مراسم راه اندازی آن، مهمانان نیز دعوت خواهند شد.

این رسانه‌ای اجتماعی رییس جمهور پیشین امریکا متعلق به گروه رسانه‌ای و تکنالوژی ترمپ یا Trump Media & Technology Group (TMTG)خواهد بود، گروهی که همچنین در نظر دارد تا نشرات ویدیویی به شمول برنامه‌های سرگرمی را نیز نشر کند.

در اعلامیه‌ای که از سوی گروه رسانه‌ای و تکنالوژی ترمپ نشر شده است، از قول رییس جمهور پیشین امریکا گزارش داده است که "من رسانه‌ای Truth Social و گروه رسانه‌ای و تکنالوژی ترمپ را ایجاد کردم تا در برابر استبداد شرکت‌های بزرگ تکنالوژی ایستادگی کنم. ما در جهانی زندگی می کنیم که طالبان در تویتر حضور بزرگ دارند، اما رییس جمهور دلخواه شما [در تویتر] خاموش ساخته شده است. این غیر قابل قبول است."

شرکت‌های بزرگ رسانه‌های اجتماعی مانند فیسبوک، تویتر و انستاگرام حساب‌های رسمی آقای ترمپ را در ماه جنوری سال روان میلادی مسدود کردند.

شبکه اجتماعی فیسبوک به تاریخ هفتم جنوری ۲۰۲۱ حساب‌های دونالد ترمپ، رییس جمهور پیشین ایالات متحده،‌ را برای دوسال به حالت تعلیق آورد و تعلیق آن به تاریخ هفتم ماه جنوری سال ۲۰۲۳ پایان خواهد یافت. اما تویتر حساب آقای ترمپ را برای همیشه مسدود کرد.

این همه پس از آن واقع شد که هزاران نفر از طرفداران آقای ترمپ در اعتراض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری امریکا به تاریخ ششم جنوری به عمارت کانگرس امریکا هجوم برده و جلسه‌ای تایید نتایج انتخابات امریکا را مختل و به زور داخل مقر کانگرس شدند.

شبکه‌های فیسبوک، انستاگرام و تویتر گفته بودندکه پست‌ها و تویت‌های آقای ترمپ در مورد اعتراضات طرفدارانش، پالیسی این شبکه‌های اجتماعی را نقض کرده است.

آقای ترمپ در آن زمان در بیانیه‌ای مطبوعاتی این تصمیم فیسبوک را "توهین" به میلیون‌ها پیرو و آنانی خوانده که برایش رای داده اند.

ده ها میلیون کاربر رسانه های اجتماعی مانند تویتر و فیسبوک در ایالات متحده و سایر کشور های جهان حساب های آقای ترمپ را در این رسانه های اجتماعی دنبال می کردند.

XS
SM
MD
LG