لینک های دسترسی

Breaking News

محافظان جنرال دوستم بازداشت شدند


آقای دوستم که دو ماه در بیرون از کابل به سر می‌برد، شام دوشنبه وارد کابل شد

هفت تن از محافظان جنرال عبدالرشید دوستم، معاون اول ریاست جمهوری افغانستان، که در پیوند با قضیۀ احمد ایشچی متهم بودند، از سوی پولیس کابل بازداشت شدند.

صدیق صدیقی سخنگوی وزارت داخلۀ افغانستان در صفحۀ تویتر خود خبر دستگیری "هفت محافظ" را تایید کرده و نگاشته است که تحقیقات از آنان از سوی لوی سارنوالی ادامه دارد.

لوی سارنوالی افغانستان در پیوند با توقیف، بدرفتاری و ادعای تجاوز جنسی بر احمد ایشچی والی پیشین جوزجان، امر بازداشت ۹ تن از محافظان آقای دوستم را صادر کرده بود. اما آقای دوستم تا ایندم حاضر به تسلیمی افرادش به پولیس نشده بود.

ادعای ایشچی و جنجال ناشی از آن سبب شد که آقای دوستم حدود دو ماه را بیرون از کابل سپری کند، اما شام دو شنبه به محض برگشت وی به کابل، نیروهای امنیتی افغان در جاده های منتهی به اقامتگاه معاون اول ریاست جمهوری در ساحۀ شیرپور مستقر شدند.

آقای دوستم شام سه شنبه اطمینان داد که هیچ قضیه‌ای رخ نخواهد داد. او گفت هرگاه محاصره‌ای در کار باشد، خود صدایش را بلند می‌کند و رئیس جمهور خود باید اعلام کند که به اساس فرمان وی، نیروهای امنیتی منزل معاون اول را محاصره کرده اند.

آقای دوستم در دیدار با جمعی از طرفداران‌اش در منزل شخصی اش در کابل، به آنان گفت که آرامش شان را حفظ کنند و اگر احیاناً او محاصره شود، دست به اقدامی نزنند. "به تمام ملت افغانستان اطمینان می‌دهم که به عساکر خود اجازه فیر نمی‌دهم".

  • 16x9 Image

    نجیب الله احمدیار - واشنگتن

    نجیب الله احمدیار کار با رسانه ها را در سال ۲۰۰۱ میلادی آغاز کرد و از سال ۲۰۰۹ به اینسو در بخش دری صدای امریکا به صفت ویراستار، نویسنده و مجری برنامه های رادیویی و تلویزیونی کار می کند. 

XS
SM
MD
LG