لینک های دسترسی

Breaking News

کشته شدن ده ها نظامی و غیر نظامی افغان در یک روز


ولایت ننگرهار به دلیل فعالیت داعش یکی از ولایات نسبتاً ناامن افغانستان به شمار می رود

مقامات ولایت ننگرهار ناوقت شنبه شب گفتند که شش نفر به شمول چهار غیر نظامی در دو حملۀ جداگانه در آن ولایت کشته و ۱۸ نفر دیگر زخمی شدند.

عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار، به صدای امریکا گفت که حوالی ساعت هفت شام شنبه در اثر انفجار ماین تعبیه شده در یک دوکان واقع در ولسوالی کوت آن ولایت چهار غیر نظامی به شمول دو کودک کشته و ۱۶ غیر نظامی دیگر، زخمی شدند.

داکتران موظف در شفاخانه مرکزی جلال آباد می گویند که ۱۱ تن از مجروحین آن رویداد به شفاخانه مرکزی انتقال یافته که وضعیت بعضی از آنان وخیم می باشد.

مسؤولیت این رویداد را هنوز کسی به دوش نگرفته است.

حمله بر پولیس

عطاالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار به صدای امریکا گفت که مردان مسلح ناشناس شام روز شنبه دو پولیس را کشتند و دو پولیس دیگر را زخمی کردند.

او می گوید این رویداد شام شنبه در ناحیه ششم شهر جلال آباد زمانی به وقوع پیوست که پولیس برای افطار آمادگی می گرفت و مردان مسلح ناشناس بالای آنان مرمی شلیک کردند.

تا حال هیچ گروهی مسوولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.

در ماه های اخیر، ولایت ننگرهار به خصوص شهر جلال آباد، مرکز آن ولایت، چندین بار مورد حملات هدفمند گروه دولت اسلامی یا داعش قرار گرفته است، که در نتیجۀ آن ده ها نظامی و غیر نظامی کشته و زخمی شدند.

این درگیری فقط چند ساعت پس از آن نشر شد که گروه طالبان با نشر اعلامیه ای اعلام کرد که در سه روز عید فطر، بر نیرو های افغانستان حمله نخواهد کرد.

تلفات در هرات و کندز

در هرات، گروه طالبان ۱۷ سرباز اردوی ملی را در درگیری در منطقۀ عزیز آباد ولسوالی زاول آن ولایت کشتند.

جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات، با تایید این خبر می گوید که بیش از ۱۵۰ تن از طالبان مسلح با یکجا شدن از ولایت فراه و ولسوالی شیندند، یک حمله گروهی را بر پسته های امنیتی سربازان اردو آن منطقه انجام داده اند.

سخنگوی والی هرات می گوید به دنبال این درگیری که چندین ساعت دوام کرد، نیروهای کمکی به منطقه اعزام شد و در درگیری متقابل، هشت تن از افراد طالبان کشته و ۱۳ تن دیگرشان زخمی شده اند.

در همین حال، امام الدین رحمانی، سخنگوی قوماندان امنیۀ ولایت کندز، گفته است که در حملۀ صبحگاهی طالبان بر پوسته های پولیس محلی و خیزش های مرددمی واقع در ولسوالی ذال آن ولایت، ۲۴ پولیس محلی واعضای خیزش مردمی و ۲۳ جنگجوی طالبان کشته شدند.

گروه طالبان تا به حال در این مورد ابراز نظری نکرده است.

XS
SM
MD
LG