لینک های دسترسی

Breaking News

حملۀ حوثی‌ها بر امارات سه کشته برجاگذاشت


میدان هوایی بین‌المللی ابوظبی

حملۀ شورشیان حوثی یمن با طیارۀ بدون سرنشین (درون) بر یکی از تاسیسات عمدۀ نفتی در شهر ابوظبی، پایتخت امارات متحدۀ عرب سبب کشته شدن سه نفر و بروز آتش‌سوزی در میدان هوایی بین‌المللی ابوظبی شد.

پولیس امارات گفته است که در حملۀ روز دوشنبه ۱۷ جنوری (۲۷ جدی) دو شهروند هندی و یک پاکستانی کشته شده و چندین نفر دیگر جراحات سطحی و متوسط برداشته اند.

به گفتۀ مقام‌های اماراتی، این حمله که شورشیان حوثی یمن مسوولیت آن را پذیرفتند، یکی از تاسیسات شرکت دولتی نفت امارات راکه در آن تانکرهای تیل ذخیره می‌شود، هدف قرار داد. در این رویداد سه تانکر تیل طعمۀ آتش شد.

پولیس امارات متحدۀ عرب گفته است که تحقیقات در مورد این رویداد جریان دارد و به گفتۀ آنان، یافته‌ها نشان می‌دهد که قطعات کوچک که احتمالاً پارچه‌های درون بوده اند در دو ساحۀ متفاوت، یکی در تاسیسات نفتی و دیگری در حوالی میدان هوایی ابوظبی، سبب انفجار و آتش‌سوزی شده است.

شورشیان حوثی یمن که از سوی ایران حمایت می‌شوند، مسوولیت این حملۀ درون را به عهده گرفته اند.

امارات متحدۀ عرب با آنکه بخش زیاد نیروهای خود را از ایتلاف به رهبری عربستان سعودی بر ضد حوثی‌های یمن بیرون کشیده است، هنوز هم فعالانه در جنگ یمن دخیل بوده و ملیشه‌های یمنی را که بر ضد حوثی‌ها می‌جنگند، حمایت می‌کند.

حملۀ حوثی‌ها بر امارات در حالی صورت می‌گیرد که شورشیان حوثی در جنگ با نیروهای یمنی مورد حمایت امارات، متحمل ضربۀ شدید شده و از دو ولایت عمده در مرکز و جنوب یمن عقب نشینی کرده اند.

عربستان سعودی که خود نیز همواره هدف حملات حوثی‌ها قرار گرفته است، حملۀ درون بر امارات متحدۀ عرب را "حملۀ بزدلانۀ تروریستی" توصیف و آن را به شدت تقبیح کرده است.

عربستان، ایالات متحدۀ امریکا، ملل متحد و کارشناسان امور، ایران را به فراهم آوری اسلحه به شورشیان حوثی متهم می‌کنند، هرچند مقام‌های ایرانی این اتهامات را رد کرده اند.

XS
SM
MD
LG