لینک های دسترسی

Breaking News

آگاهی دهی از اضرار مواد مخدر به دانش آموزان مکاتب در بامیان


آگاهی دهی از اضرار مواد مخدر به دانش آموزان مکاتب در بامیان
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:25 0:00

شرح بیشتر را در این گزارش دنبال کنید.

افزایش اعتیاد به مواد مخدر در میان نو جوانان به خصوص دانش آموزان مکاتب بامیان مقام‌های محلی این ولایت را نگران کرده است.

آمار دقیقی از شمار دانش آموزان معتاد در بامیان در دست نیست٬ اما مسوولان شفاخانه تداوی معتادان بامیان می‌گویند که آنان برای مبارزه با این پدیده٬ هفته سه روز برنامه‌های آگاهی دهی از اضرار مواد مخدر را به مکاتب راه اندازی کرده اند.

داکترخان محمد ایوبی، رئیس شفاخانه ۲۰ بستر تداوی معتادان بامیان می‌گوید: "براساس گزارش‌ها٬ دانش آموزان مکاتب و محصلان پوهنتون در بامیان رو به مواد مخدر آورده اند که ما برای مبارزه با این پدیده برنامه‌های آگاهی دهی را هفته سه روز راه اندازی می‌کنیم."

پیش از این ریاست معارف بامیان تایید کرده بود که شماری از معلمان و دانش آموزان مکاتب در ولسوالی‌های ورس و یکه ولنگ بامیان معتاد به مواد مخدر اند.

روانشناسان می‌گویند که دانش آموزان مکاتب به دلیل داشتن سطح پایین آگاهی بیشتر از سایر اقشار جامعه در معرض اعتیاد و استفاده از مواد مخدر قرار دارند.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG