لینک های دسترسی

Breaking News

امریکا فهرست جدید اعراض کروناویروس را ترتیب داد


مقام‌های صحی ایالات متحدۀ امریکا فهرست جدید اعراض و علایم بیماری کووید۱۹ را ترتیب دادند.

براساس این فهرست، احساس سردی، احساس سردی توام بالرزه های مکرر، درد عضلات، سر دردی، گلو دردی و از دست دادن حس بویایی و ذایقه، می‌تواند علایم بیماری کووید۱۹ باشد.

مرکز کنترول و جلوگیری از امراض ایالات متحده پیش از این تب، نفس تنگی، و سرفه را علایم ممکنهٔ بیماری کووید۱۹ معرفی کرده بود.

این در حالیست که بعضی ایالت‌های امریکا قرار است اقداماتی رابرای برطرف کردن برخی از محدودیت‌ها روی دست گیرند. این محدودیت‌ها به هدف جلوگیری از گسترش کروناویروس وضع شده بود.

دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحده ‌نیز قبلاً گفته بود که می‌خواهد برخی از کار و بارها دوباره به فعالیت شان آغاز کنند و قیودات کاهش یابد.

والیان ایالت های کلورادو، میسیسیپی، مانتانا و تینیسی به برخی از تجارت‌ها اجازهٔ از سرگیری فعالیت های شان را داده‌اند. از این پیش نیز ایالت‌های جورجیا، اوکلاهاما، الاسکا و کارولینای جنوبی بعضی قیودات را رفع کردند تا مردم بتوانند دوباره به محل کار برگردند.

در همین حال، برخی کارشناسان صحی از شتابزدگی در بازگشایی تجارت ها و برداشتن قیودات هشدار داده‌اند.

اکثر والیان ایالت‌های امریکا نیز گفته اند که جهت مصوونیت عامه تمام قیودات پابرجا خواهند بود.

بر اساس معلومات پوهنتون جانس هاپکینز، در ایالات متحده تا روز دو شنبه ۲۷ اپریل ( هشتم ثور) ۵۴۸۷۷ هزار نفر جان باخته و ۹۶۵۹۳۳ نفر به کروناویروس مبتلا شده اند.

نیویارک با بیش از ۲۲۰۰۰ مورد مرگ و میر بلندترین آمار تلفات ناشی از کووید۱۹ را در ایالات متحدۀ امریکا دارد.

این در حالی است که تا اکنون اضافه تر از ۱۰۰ هزار نفر دیگر پس از ابتلا به کروناویروس، صحت‌یاب شده اند.

بیماری کووید ۱۹ از دو ماه به اینطرف باعث بسته شدن تجارت ها، مکاتب، پوهنتون ها، و پرواز ها شده و به مردم گفته شده که در خانه هایشان بمانند.

کروناویروس برای نخستین بار در ماه دسمبر ۲۰۱۹ میلادی در شهر ووهان ایالت هوب چین شیوع یافت.

بر اساس معلومات پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحده امریکا، این ویروس در ۱۸۵ کشور و قلمرو جهان تا روز دو شنبه ۲۷ اپریل (هشتم ثور) جان بیش از ۲۰۷ هزار نفر را گرفته و نزدیک به سه میلیون نفر دیگر به آن مبتلا شده اند.

XS
SM
MD
LG