لینک های دسترسی

Breaking News

جام جهانی کرکت؛ افغانستان به مصاف نیوزیلند می‌رود


تیم ملی کرکت افغانستان در ادامۀ بازی‌هایش در جام جهانی ۲۰ اوورۀ کرکت قرار است تا ساعات دیگر به مصاف تیم ملی کرکت نیوزیلند برود.

افغانستان در این جام، چهار بازی انجام داده که دو برد و دو باخت داشته است.

قرار است این بازی میان تیم‌های ملی کرکت افغانستان و نیوزیلند ساعت ۲:۳۰ بعد از ظهر امروز یکشنبه هفتم نومبر (۱۶ عقرب) به وقت کابل آغاز شود.

بورد کرکت افغانستان این رقابت را برای هر دو تیم مهم خوانده و گفته است که هر دو تیم تلاش خواهند کرد که با کسب امتیاز بیشتر به دور نیمه نهایی این رقابت‌ها راه یابند.

تیم ملی کرکت افغانستان با در نظر داشت درجه بندی کنونی شورای بین المللی کرکت، در میان هشت تیمی است که به گونهٔ مستقیم در مرحلهٔ ۱۲ تیم برتر جام جهانی بازی‌های ۲۰ اووره کرکت سال ۲۰۲۲ آسترالیا رقابت می‌کنند.

از میان ۱۲ تیم برتر رقابت‌های کنونی،‌ هشت تیم آن مستقیماً به جام جهانی سال ۲۰۲۲ راه می‌یابد. این هشت تیم، افغانستان، آسترالیا، انگلند، هند،‌ پاکستان، نیوزیلند، افریقای جنوبی و بنگله دیش است.

تیم‌هایی که به گونهٔ مستقیم به مرحلهٔ ۱۲ بهترین راه میابند، قهرمان و نایب قهرمان جام جهانی کنونی و در کنار شش بهترین تیم، به حساب درجه‌ بندی شورای بین المللی کرکت تا تاریخ ۱۵ نومبر، قرار می‌گیرند.

به این حساب، تیم‌هایی که این جایگاه‌ها را پر خواهند کرد، پس از شکست وست اندیز در مقابل آسترالیا واضح شد؛ به این معنی که وست اندیز در جایگاه دهم قرار گرفت و بنگله‌دیش به جایگاه هشتم صعود کرد.

انگلند، پاکستان، هند، نیوزیلند، افریقای جنوبی و آسترالیا، شش تیمی اند که در فهرست درجه بندی شورای بین المللی کرکت، جایگاه خود را مشخص ساخته اند.

XS
SM
MD
LG