لینک های دسترسی

Breaking News

مرگ بیش از ۵۴۰۰ نفر در اثر نوشیدن الکول در بریتانیا


شمار مرگ و میر ناشی از مصرف الکول در انگلستان و ویلز در نه ماه گذشته زمانی که محدویت‌ها مرتبط به کورناویروس نافذ بود، ریکارد جدید قایم کرد.

دفتر احصاییه ملی بریتانیا گفت که بر اساس معلومات اولیه در میان ماه‌های جنوری و سپتمبر سال گذشته، ۵۴۶۰ نفر در اثر سو مصرف الکول جان باخته اند؛ این رقم در مقایسه با سال گذشته ۱۶ در صد افزایش را نشان می‌دهد.

این دفتر افزوده است که واقعات مرگ و میر مرتبط به الکول میان ماه‌های اپریل و جون سال گذشته در مقایسه با سال ۲۰۱۹ میلادی، ۱۷.۷ در صد و در مقایسه با جولای و سپتمبر ۲۲.۶ در صد افزایش داشته است.

رقم ۱۲.۸ درصد مرگ و میر مرتبط به الکول در هر ۱۰۰ هزار نفر، از سال ۲۰۰۱ به اینسو بلند ترین سطح را نشان می‌داد؛ زمانی که برای بار نخست روند جمع آوری معلومات آغاز شد.

مقامات گفته اند که دلایل این افزایش پیچیده است و درک تاثیرات همه‌گیری کروناویروس بر مرگ و میر مرتبط به الکول، زمانگیر خواهد بود.

بوریس جانسن، صدر اعظم بریتانیا به تاریخ ۲۳ ماه مارچ سال گذشته برای جلوگیری از گسترش کروناویروس، قیود سراسری را اعلام کرد و از مردم خواست تا در خانه‌های‌شان باقی بمانند، مگر این که کار بی‌حد ضروری داشته باشند.

این محدودیت‌ها تا ما سپتمبر به تدریج کاهش یافت‌، اما قیود بر گرد‌همایی های اجتماعی پابرجا باقی ماند. ​

XS
SM
MD
LG