لینک های دسترسی

Breaking News

خروج بریتانیا از اتحادیۀ اروپا برای سه ماه دیگر به تاخیر افتاد


اتحادیۀ اروپا روز دوشنبه ۲۸ اکتوبر (ششم عقرب) به تعویق طرح خروج بریتانیا از این اتحادیه موسوم به برگزیت تا ۳۱ جنوری ۲۰۲۰ توافق کرد.

قرار بود بریتانیا روز پنجشنبه ۳۱ اکتوبر از رسماً از اتحادیۀ اروپایی بیرون شود.

دونالد تسک، رییس شورای اروپایی پس از ملاقات مختصر با دپلوماتان در بروکسل در یک پیام تویتر نوشت که اتحادیۀ ۲۷ عضوی اروپا پیشنهاد بریتانیا مبنی بر تعویق برگزیت تا ۳۱ جنوری ۲۰۲۰ را پذیرفته است.

خبرگزاری اسوشیتدپرس از قول دو دپلومات اتحادیۀ اروپا گزارش داده است که در زمان تمدید شده، در مورد خروج بریتانیا از اتحادیۀ اروپایی بحث نخواهد شد.

بوریس جانسن، صدر اعظم بریتانیا تا کنون در این مورد چیزی نگفته است، اما بر اساس قانونی که در پارلمان بریتانیا تصویب شده است، آقای جانسن باید از توافق بریتانیا به تعویق برگزیت، اطلاع دهد.

اما آقای جانسن پیش از این گفته بود که به جای توافق به تمدید برگزیت فراتر از تاریخ ۳۱ اکتوبر ۲۰۱۹، مرگ برایش خوبتر خواهد بود.

بوریس جانسن از زمان گرفتن قدرت در تابستان سال روان گفته بود که با یا بدون توافق، بریتانیا تا ۳۱ اکتوبر ۲۰۱۹ از اتحادیۀ اروپا بیرون خواهد شد.

این در حالی است که نمایندگان پارلمان بریتانیا روز دوشنبه برای رای‌گیری درباره برگزاری انتخابات پیش از وقت آماده می‌شوند.

آقای جانسن گفته است که انتخابات زود هنگام به تاریخ ۲۱ دسمبر برگزار شود، اما به نظر نمی‌رسد که این طرح حمایت لازمی دو ثلث قانون گذاران بریتانیایی را با خود داشته باشد.

XS
SM
MD
LG