لینک های دسترسی

Breaking News

نشست اتحادیۀ اروپا در مورد تجویز واکسین کووید۱۹ فایزر


ادارۀ دوای اتحادیۀ اروپا نشست مقام‌های آن اتحادیه را برای بحث در مورد تجویز واکسین کووید۱۹ شرکت فایزر-بیوان‌تک هشت روز پیشتر انداخت.

قرار بود این نشست به تاریخ ۲۹ دسمبر برگزار شود، اما ادارۀ دوای اتحادیۀ اروپا روز سه شنبه ۱۵ دسمبر (۲۵ قوس) با نشر اعلامیه‌ای گفت: "یک نشست استثنایی برای ۲۱ دسمبر برنامه ریزی شده است تا در صورت امکان، تصمیم نهایی گرفته شود."

بریتانیا به تاریخ هشتم دسمبر و ایالات متحدۀ امریکا به تاریخ ۱۴ دسمبر تطبیق سرتاسری واکسین کووید۱۹ فایزر-بیوان‌تک را آغاز کردند.

ادارۀ دوای اتحادیۀ اروپا از شرکت فایزر خواستار "اطلاعات اضافی" در مورد تطبیق این واکسین به انسان‌ها شده بود و به گفتۀ مقام‌های این نهاد، اکنون این اطلاعات فراهم شده است.

اورسولا فان دی لین، رییس کمیسیون اروپا با استقبال از این انکشاف در یک پیام تویتر نوشته است: "هر روز شمار می‌شود—ما با سرعت تمام کار می‌کنیم تا واکسین‌های کووید۱۹ که مصوون و موثر باشند، جواز تطبیق بگیرند."

رییس کمیسیون اروپا ابراز خوشبینی کرده است تا نخستین اروپایی‌ها پیش از پایان سال ۲۰۲۰ واکسین کووید۱۹ را دریافت کنند.

پیش از این آلمان بر ادارۀ دوایی اروپا فشار وارد کرده بود تا تطبیق واکسین کووید۱۹ فایزر-بیوان‌تک را پیش از فرارسیدن کرسمس تایید کند.

ینس سپن، وزیر صحت آلمان در یک کنفرانس خبری در برلین گفت: "هدف این است که پیش از کرسمس [به واکسین کووید۱۹] جواز داده شود. ما می‌خواهیم که تطبیق واکسین را در آلمان پیش از پایان سال آغاز کنیم."

XS
SM
MD
LG