لینک های دسترسی

Breaking News

وزیر پیشین اسراییل به اتهام 'جاسوسی به ایران' محاکمه می شود


وزیر اسبق انرژی و زیربنا های اسراییل به جاسوسی علیه دولت اسراییل و کمک به دشمن در زمان جنگ متهم شده است.

گُنن سِگف که بین سال های ۱۹۹۵ تا ۱۹۹۶ میلادی وزیر انرژی و زیربنا های اسراییل بود، متهم به جاسوسی علیه دولت اسراییل و کمک به دشمن در زمان جنگ است. وی متهم شده است که اطلاعات را به صورت عمدی به دشمن انتقال می داده تا امنیت ملی اسراییل را آسیب برساند.

محاکمه این مقام پیشین اسراییلی پنجشنبه در عقب در های بسته برگزار شد.

سارنوالان گفتند که اتهامات علیه آقای گُنن سِگف در جریان محاکمه خوانده شد، اما روند محاکمه به ماه سپتمبر موکول شد.

گولا کوهن، یک سارنوال اسراییلی، در بیرون از ساختمان محکمه به خبرنگاران گفت که قضیۀ اتهام علیه آقای گُنن سِگف جدی است، زیرا وی "به نمایندگی از دشمن عمده اسراییل، جاسوسی" می کرد.

وکیل مدافع آقای سِگف پیش از این گفته بود که جزییات اتهام به مردم عام افشا نشده و آنچه بر ملا شده است شامل "معلومات گمراه کننده" می باشد.

موشه مازور، وکیل مدافع آقای سِگف روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت که در حال حاضر نمی تواند جزییات اتهام علیه موکل اش را بیان کند و دلیل آنرا سانسوری خواند که از سوی حکومت اسراییل تحمیل شده است.

آقای سِگف متهم است زمانیکه او در سال ۲۰۱۲ میلادی در نایجریا به سر می برد، "معلومات در مورد بازار انرژی، موقعیت تاسیسات امنیتی و نهاد های سیاسی حکومت اسراییل را برای ایران" فراهم کرده بود. این وزیر پیشین کابینه اسراییل در ماه می سال جاری در میدان هوایی بین المللی گورین واقع در اسراییل دستگیر شد.

این عضو پیشین کابینۀ اسراییل همچنین متهم به سفر به ایران و ملاقات با افراد ارتباطی اش است.

آقای سِگف که در کابینۀ اسحاق رابین، صدراعظم پیشین اسرائی، ایفای وظیفه می کرد، قبلاً نیز به دلیل یک توافق با فلسطینی ها، برای مدتی زندانی بود.

آقای سِگف در سال ۲۰۱۴ میلادی نیز متهم شد که با استفاده از پاسپورت دیپلوماتیک که تاریخ انقضای آن تقلب شده بود، تلاش کرد تا ۳۰ هزار تابلیت ایکستسی (قرص های خوشی آور) را از هالند به اسراییل قاچاق کند.

XS
SM
MD
LG