لینک های دسترسی

Breaking News

جبهۀ مشترک فیسبوک، مایکروسافت، تویتر و یوتیوب بر ضد تروریزم


بررسی، دسته بندی و حذف معلوماتی که محتوای دهشت افگنی دارد، از کارهای مقدماتی این چهار شرکت خواهد بود

شرکت‌های فیسبوک، مایکروسافت، تویتر و یوتیوب تشکیل یک "ساختار انترنتی جهانی" را بر ضد دهشت افگنان و افراطگرایان خشونت‌بار شکل دادند.

در اعلامیۀ مشترک این چهار شرکت آمده است که گسترش دهشت افگنی و افراطگرایی خشونت‌بار، مشکلات و چالش‌های جدی را خلق کرده است که باید با آن جدی برخورد کرد.

بخش عمدۀ کاربران این شرکت‌ها در کشورهای درگیر جنگ و آسیب پذیر از ناحیۀ دهشت افگنی چون جنوب آسیا و شرق میانه زندگی می‌کنند.

شرکت‌های یاد شده ابراز خوشبینی کرده اند که در همکاری با سایر شرکت‌ها، گروه های مدنی و اکادمیک، حکومت‌ها و نهادهای فراملی مثل اتحادیۀ اروپایی و ملل متحد، نقش موثرتری را در جلوگیری از نشر محتویات خشونتبار و دارای ماهیت تروریستی در بخش آنلاین ایفا کنند.

کمسیون اتحادیۀ اروپایی پیش از این به شرکت‌های بزرگ عرضه کننده خدمات انترنتی و آنلاین به شمول فیسبوک، تویتر، یوتیوب، گوگل و مایکروسافت هشدار داده بود تا هر چه زودتر جلو پخش محتویات نفرت انگیز را در شبکه های خود بگیرند و در غیر آن با برخورد قانونی روبرو خواهند شد.

انکشاف تخنیک‌های جدید بررسی، شناسایی، دسته بندی محتویات و ارایۀ روش‌های شفاف گزارشدهی برای حذف محتویات دارای ماهیت دهشت افگنی، از اقداماتی است که این شرکت‌ها در نخست روی آن کار مشترک خواهند کرد.

همکاری با متخصصان مبارزه بر ضد دهشت افگنی در سطوح مختلف و تشریک معلومات با آنان، مشارکت با شورای امنیت سازمان ملل متحد و ایجاد شبکۀ تشریک آموخته‌ها با این نهاد و نیز راه اندازی کارگاه های آموزشی در سرتاسر جهان گام‌های دیگری است که این چهار شرکت در آغاز به آن خواهند پرداخت.

XS
SM
MD
LG