لینک های دسترسی

Breaking News

فیسبوک 'معلومات غلط' را حذف می کند


شبکۀ اجتماعی فیسبوک گفته است که "معلومات غلط"را که می تواند موجب خشونت شود، از صفحات اجتماعی این شبکه، حذف خواهد کرد.

مقامات فیسبوک ناوقت چهار شنبه با نشر اعلامیه ای گفته اند که " اشکال مشخص اطلاعات غلط وجود دارد که در برخی از کشور ها به آسیب های فزیکی کمک کرده است."

مقامات فیسبوک گفته اند که آنان با سازمان های محلی در کشور های مختلف کار خواهند کرد تا چنین "اطلاعات غلط" شناسایی و از صفحات کاربران حذف شود.

این اقدام شرکت فیسبوک در حالی صورت می گیرد که این شبکۀ بزرگ اجتماعی متهم است که به کاربراناجازه می دهد تا "اظهارات نفرت انگیز و معلومات غلط" را به طور گسترده نشر کنند، اقدامی که بر اساس گزارش ها، موجب خشونت های اخیر در سریلانکا، میانمار و هند شده است.

حکومت سریلانکا در ماه مارچ سال جاری، پس از آن حالت اضطراری را در آن کشور اعلام کرد که نشر "اطلاعات غلط" در صفحات اجتماعی فیسبوک موجب شد تا شماری از پیروان بودایی در برابر اقلیت های مسلمان دست به خشونت بزنند و مسلمانان را مورد حمله قرار بدهند.

شرکت فیسبوک که مقر اصلی آن در ایالت کالیفورنیا در امریکا است،به دلیل اتهامات دخالت روسیه در روند مبارزات انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده و نشر "اطلاعات غلط" در میان کاربران این رسانۀ اجتماعی، نیز مورد انتقاد قرار گرفته است.

پس از اتهامات وارده در مورد ادعای مداخلۀ روسیه در روند انتخابات ریاست جمهوری امریکا، در سپتمبر ۲۰۱۷ افشا شد که روس ها با استفاده از نام های "دروغین" در صفحات فیسبوک تلاش کردند تا قبل از برگزاری انتخابات، رای دهندگان را تحت تاثیر قرار بدهند.

شبکۀ اجتماعی فیسبوک در حال حاضر حدود ۲.۲ میلیارد کاربر فعال در سراسر جهان دارد و شمار کاربران آن در افغانستان در حدود چهار میلیون است.

XS
SM
MD
LG