لینک های دسترسی

Breaking News

تعهد فیسبوک مبنی بر ایجاد "محیط خصمانه برای دهشت افگنان"


قیسبوک نیز حملات مرگبار دهشت افگنی لندن را محکوم کرده است

فیسبوک روز یکشنبه اعلام کرد که در نظر دارد تا "محیط خصمنانۀ" را برای دهشت افگنان در این صفحۀ بزرگ رسانۀ اجتماعی ایجاد کند.

تعهد فیسبوک یک روز پس از حملات مرگبار دهشت افگنی در لندن صورت گرفت، حملۀ که در آن حد اقل هفت نفر کشته و ۴۸ نفر دیگر زخمی شدند.

مهاجمان ناوقت شنبه شب توسط موتر و چاقو در پل لندن و منطقۀ به نام "برو" حمله ور شدند. در سه ماه گذشته، این سومین حملۀ دهشت افگنی در بریتانیا صورت گرفته است.

در پاسخ به حملات دهشت افگنی در لندن، تریسا می، صدراعظم بریتانیا، خواهان تغییر استراتیژی در مبارزه بر ضد افراطگرایی شد که شامل تقاضای مقررات گسترده تر بین المللی در قسمت انترنت می گردد. خانم می گفته است که شرکت های انترنتی تا حدی مسوول ایجاد فضای شده اند که ایدیولوژی افراطگرایی ترویج بیشتر پیدا کند.

به تعقیب اظهارات خانم می، صفحۀ رسانۀ اجتماعی فیسبوک روز یکشنبه حملات لندن را محکوم کرد.

سیمون میلنر، رئیس پالیسی فیسبوک، با نشر یک اعلامیه گفته است که "ما می خواهیم که فیسبوک به مثابۀ یک محیط خصومت آمیز در برابر دهشت افگنان باشد."

آقای میلنر گفته است که با استفاده از تکنالوژی و بررسی های که توسط کارمندان آن شرکت صورت می گیرد، رسانۀ اجتماعی فیسبوک با جدیت متون دهشت افگنی را از این صفحۀ اجتماعی—به مجرد آگاهی از آن،دور خواهد کرد.

آقای میلنر همچنین گفته است، در صورت که رسانۀ اجتماعی فیسبوک از تهدید قریب الوقوع، اگاهی یابد، به صورت فوری مسوولین امنیتی را از آن آگاه خواهد کرد.

صدراعظم بریتانیا قبلاً نیز بر شرکت های انترنتی فشار وارد کرده بود تا مسوولیت بیشتری را در قسمت متون که در صفحات اجتماعی نشر می گردد، بر عهده بگیرند.

ماه گذشته خانم می تعهد کرد که اگر وی در انتخابات پیشرو در کشورش موفق گردد، شرایطی مالیه دهی را ایجاد خواهد کرد تا شرکت های انترنتی هزینۀ پالیسی های انترنیتی بپردازند.

مبارزه بر ضد گروه های مثل داعش یکی از اهداف وضع محدویت استفاده از رسانه های اجتماعی است
مبارزه بر ضد گروه های مثل داعش یکی از اهداف وضع محدویت استفاده از رسانه های اجتماعی است

در همین حال، تویتر نیز گفته است که در برابر تبلیغات تندروان نیز مبارزه می کند.

نیک پکلیس، رئیس پالیسی عامۀ تویتر در لندن، گفته است که متون را که دهشت افگنان نشر می کنند، در صفحۀ تویتر، جای نخواهد داشت. آقای پکلیسن همچنین گفته است که در نیمۀ دوم سال ۲۰۱۶ میلادی، این رسانۀ اجتماعی حدود ۴۰۰ هزار حسابات افرادی را که متون افراطگرایی را نشر می کردند، به حالت تعلیق در آورد.

آقای پلکیسن افزود با استفاده از تکنالوژی صفحۀ تویتر به تلاش های اش در این راستا ادامه خواهد داد تا به صورت منظم متون افراطگرایی و دهشت افگنی از طریق این رسانۀ اجتماعی نشر نگردد.

XS
SM
MD
LG