لینک های دسترسی

Breaking News

امریکا تا سپتمبر به حالت پیش از همه‌گیری بر می‌گردد – فاوچی


انتونی فوچی، مشاور ارشد صحی رییس جمهور ایالات متحده در امور صحی گفته است که از سطح کنونی تطبیق واکسین کووید۱۹ در امریکا بر می‌آید که این کشور تا اواخر اگست یا اوایل سپتمبر به "زندگی عادی" پیش از شیوع همه‌گیری کروناویروس برخواهد گشت.

آقای فوچی در یک نشست خبری مجازی در مورد کارکرد تیم ویژۀ قصر سفید برای رسیدگی به کووید۱۹ گفت که معافیت کتلوی (گله‌ای) زمانی حاصل می‌شود که بین ۷۰ تا ۸۵ درصد جمعیت ایالات متحده در برابر کروناویروس معافیت داشته باشند.

او گفت که با میزان و سرعت کنونی تطبیق واکسین کووید۱۹ در ایالات متحده، تا پایان تابستان معافیت کتلوی حاصل خواهد شد. اما آقای فوچی گفت که تطبیق دو میلیون تا سه میلیون دوز واکسین در روز به گونۀ فزاینده جامعه را مصوون می‌کند.

مشاور صحی قصر سفید گفت که با افزایش تطبیق واکسین و مصوون سازی آسیب‌پذیرترین افراد اجتماع، برخی محدودیت‌هایی را که از سوی حکومت برای جلوگیری از شیوع کروناویروس وضع شده است، می‌توان برداشت.

روشل والنسکی، رییس مرکز وقایه و کنترول امراض ایالات متحده گفته است که در حال حاضر تنها ده درصد جمعیت ایالات متحده واکسین کووید۱۹ را دریافت کرده اند. او نیز گفت که با افزایش تطبیق واکسین، می‌توان برخی محدودیت‌های وضع شده توسط حکومت فدرال را سهل کرد.

با اینحال، آقای فوچی گفت که امتناع شمار قابل ملاحظۀ مردم از گرفتن واکسین، ریشه کن کردن کامل همه‌گیری را در ایالات متحده با تاخیر روبرو خواهد کرد.

این در حالی است که به گفتۀ مقام‌های قصر سفید، شرکت جانسن و جانسن صد میلیون دوز دیگر واکسین تک دوز کووید۱۹ خود را به وزارت صحت و خدمات بشری ایالات متحده فراهم کرده است.

XS
SM
MD
LG