لینک های دسترسی

Breaking News

امریکا، کانادا و مکسیکو مشترکاً میزبان رقابت‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۲۶ استند


۱۶ شهر میزبان رقابت‌های فوتبال جام جهانی ۲۰۲۶ خواهد بود
۱۶ شهر میزبان رقابت‌های فوتبال جام جهانی ۲۰۲۶ خواهد بود

شهرهای میزبان جام جهانی ۲۰۲۶ فوتبال که برای نخستین بار به طور مشترک با میزبانی سه کشور و حضور ۴۸ تیم برگزار می‌شود، مشخص گردید.

کشورهای ایالات متحده، کانادا و مکسیکو به طور مشترک از مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۲۶ میزبانی می کنند.

بر این اساس، شهرهای سیاتل، سانفرانسیسکو، لاس انجلس، کنزاس، دالاس، اتلانتا، هیوستون، بوستون، فیلادلفیا ،میامی و نیویورک در ایالات متحده و ونکوور و تورنتو در کانادا و گوادالایارا ، مونتری و مکسیکوسیتی در مکسیکو، میزبان این دوره از مسابقات خواهند بود.

فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا،) ضمن تبریک به ۱۶ شهری که برای میزبانی این دوره از مسابقات انتخاب شدند، از اشتیاق این شهرها برای میزبانی این دوره از مسابقات تشکر کرد و گفت:"با در نظر داشت تمام منافع در راستای هرچه بهتر برگزار شدن این دوره از مسابقات این تصمیم را گرفته است."

جیانی اینفانتینو، رییس فیفا گفت: "ما مشتاقانه منتظریم تا با مسوولان تمام این شهرها همکاری کنیم تا این دوره از جام جهانی فوتبال بی‌سابقه و تغییردهنده باشد، زیرا ما در تلاشیم تا فوتبال را واقعاً جهانی کنیم.

اینفانتینو همچنین افزود: "ما از رقابت بی‌نظیر در روند انتخاب شهرها خوشحال شدیم. ما نه تنها از ۱۶ شهر انتخاب شده، بلکه از شش شهر دیگر - که مشتاقانه منتظر ادامه تعامل و کشف فرصت‌های لازم برای استقبال از طرفداران و تیم های شرکت کننده استند، بسیار سپاسگزاریم."

ویکتور مونتالیانی، نایب رییس فیفا و رییس کنفدراسیون اتحادیهٔ فوتبال امریکای شمالی، مرکزی و کارائیب (کونکاکاف) نیز گفت: "این جام جهانی فیفا با میزبانی سه کشور خواهد بود و بدون شک تاثیر فوق‌العاده‌ای بر کل منطقه و جامعه فوتبال خواهد داشت."

XS
SM
MD
LG