لینک های دسترسی

Breaking News

نخستین واقعهٔ مثبت کووید۱۹ در دهکدهٔ‌ المپیک توکیو


مقامات دهکدهٔ المپیک در توکیو امروز ۱۸ جولای (۲۷ سرطان) از نخستین مورد مثبت کووید۱۹ در حالی خبر دادند که قرار است بازی‌های المپیک هفتهٔ‌ آینده آغاز شود.

یک مقام تیم فوتبال افریقای جنوبی گفته است که آزمایش کووید۱۹ دو بازیکن و تحلیلگر ویدیویی این تیم مثبت تشخیص شده است.

او همچنان گفته است که سرمربی تیم رگبی این کشور نیز که در یک شهر دیگر جاپان مصروف تمرینات بودند، به کووید۱۹ مبتلا شده است.

سازماندهندگان بازی‌های المپیک این موارد ابتلا به کووید۱۹ را تایید کرده اند، اما نگفته اند که مبتلایان شهروندان کدام کشورها اند.

کمیتهٔ المپیک افریقای جنوبی با تایید این خبر گفته است که سه تن از اعضای تیم ملی فوتبال این کشور در قرنطین به سر می‌بردند.

معاینات سایر بازیکنان این تیم منفی تشخیص شده است.

قرار است تیم ملی فوتبال افریقای جنوبی به روز پنجشنبه در نخستین رقابت‌ در ستدیوم توکیو، با جاپان مصاف دهد.

سازماندگان بازی‌های المپیک جاپان همچنان از ابتلا یک ورزشکار "غیرجاپانی" دیگر به کووید۱۹ خبر داده، اما هویت او را مشخص نکرده اند.

این در حالی است که امروز از ابتلا نخستین عضو کمیتهٔ بین المللی المپیک به کووید۱۹ نیز خبر داده شد. این شهروند افریقای جنوبی حین وارد شدن به توکیو مورد آزمایش قرار گرفته بود.

دهکدهٔ المپیک توکیو ۱۱ هزار ورزشکار و هزاران کارمندان حمایوی شان را میزبانی می‌کند.

این در حالی است که توکیو امروز از ۱۰۰۸ مورد جدید کووید۱۹ خبر داد؛ آماری که بلندتر از هفت روز گذشته بوده است. این کشور در پنج روز گذشته به گونهٔ اوسط روزانه ۱۰۰۰ مورد ابتلا به کووید۱۹ را گزارش داده است.

XS
SM
MD
LG