لینک های دسترسی

Breaking News

بازی‌های المپیک جاپان بدون تماشاچی برگزار می‌شود


مقامات جاپانی ساعاتی پس از اعلان وضعیت اضطراری در توکیو، اعلام کردند که بازی‌های‌ المپیک جاپان بدون حضور تماشاچیان برگزار خواهد شد.

یوریکو کویکی، والی توکیو امروز پنجشنبه هشتم جولای (۱۷ سرطان) پس از دیدار با مسوولین کمیتهٔ بین المللی المپیک و برگزارکنندگان جاپانی گفت: "بسیاری از مردم منتظر تماشای بازی‌ها به گونهٔ حضوری بودند، اما من از همه می‌خواهم تا از تماشای بازی‌ها از طریق تلویزیون در خانه لذت ببرند."

ساعاتی قبل از اعلام این ممنوعیت، یوشیهیدا سوگا، صدراعظم جاپان برای جلوگیری از گسترش بیماری کووید۱۹ حالت اضطراری را در توکیو اعلام کرد.

آقای سوگا گفت که وضعیت اضطراری از روز دوشنبه اجرایی و تا ۲۲ اگست ادامه خواهد داشت. این بدان معناست که بازی های المپیک که به تاریخ ۲۳ جولای آغاز می‌شود و تا هشتم اگست ادامه دارد، کاملاً تحت اقدامات اضطراری برگزار می شود. مسابقات پاراالمپیک به تاریخ ۲۴ اگست آغاز می‌شود.

سوگا گفت: "با در نظر داشت تاثیرات نوع دلتا و برای جلوگیری از شیوع مجدد عفونت در سرتاسر کشور، ما باید اقدامات پیشگیرانه در برابر ویروس را افزایش دهیم."

این تصمیم دولت جاپان که کمیتهٔ ملی المپیک نیز آن را تایید کرد، المپیک را به یک رویداد ساخته شده برای تلویزیون مبدل کرده است.

کمیته بین‌المللی المپیک و دولت جاپان در ماه مارچ سال گذشته در یک تصمیم مشترک بازی‌های المپیک را که قرار بود در ماه جولای ۲۰۲۰ برگزار شود، به دلیل شیوع کروناویروس برای یکسال به تعویق انداختند.

پیش بینی می‌شود که حدود ۱۱۰۰۰ بازیکن برای بازی‌های المپیک، ۴۴۰۰ بازیکن برای بازی های پاراالمپیک، ده‌ها هزار مقامات کشورها، داوران، مسوولین، تمویل کنندگان و کارمندان رسانه‌ها وارد این کشور شوند. کمیته بین المللی المپیک می‌گوید که ۸۰ در صد ساکنان دهکدهٔ المپیک واکسین دریافت خواهند کرد.

در جریان حدود سه هفتهٔ گذشته موارد ابتلا به کووید۱۹ در توکیو در حال افزایش بوده است. مقام‌های توکیو روز پنجشنبه از ابتلای ۸۹۶ نفر به کروناویروس خبر دادند.

جاپان تاکنون بیش از ۸۱۰ هزار مورد ابتلا و بیش از ۱۴۹۰۰ مورد مرگ ومیر ناشی از کروناویروس را گزارش داده است. تاکنون تنها ۱۵ در صد جاپانی‌ها واکسین دریافت کرده اند.

XS
SM
MD
LG