لینک های دسترسی

Breaking News

پنج منسوب پولیس افغان به دلیل 'تمرد از اوامر' برکنار شد


وزارت داخله افغانستان اعلام کرد که ۵ منسوب ‍‍پولیس، به دلیل بی اعتنایی، از "امریه اخیر این وزارت" از وظایف شان سبکدوش شده اند.

وزارت داخله، درباره این افسران و ساتنمنان پولیس جزئیات نمی‌دهد اما می‌گوید که این افسران مربوط به قومندانی‌های امنیه کاپیسا، پروان، مرکز تعلیمی پولیس پروان و مرکز تعلیمی پولیس ولایت میدان وردک استند.

نجیب دانش، سخنگوی وزارت داخله افغانستان، امروز چهارشنبه (۳دلو) به صدای امریکا گفت که این منسوبین پولیس پس از آن از وظایف شان برکنار شده اند که با موترهای دولتی و بدون در جریان گذاشتن ریاست اوپراسیون این وزارت، وارد شهر کابل شدند.

حدود ده روز قبل این وزارت، به تمامی نیروهای پولیس هدایت داد که پس از این، وسایط پولیس که از ولایات وارد کابل می شوند، یک روز قبل از وارد شدن به پایتخت، مشخصات موتر و هدف سفرشان را با ریاست عمومی پلان و اوپراسیون این وزارت، شریک کند.

این وزارت، بار دیگر به نیروهای پولیس هشدار داده است که در صورت تمرد و بی اعتنایی از اوامر این وزارت با برخورد جدی مواجه خواهند شد.

وزارت داخله افغانستان در یک ماه پسین اوامر مختلف را صادر کرد که مهمترین آنها ندادن اطلاعات به رسانه‌ها توسط پولیس، عدم حضور منسوبین پولیس در مهمانی‌های سفارت‌های خارجی در کابل و ورود وسایط نقلیه پولیس به کابل بر اساس اطلاع قبلی به ریاست اوپراسیون بود.

برکناری پنج منسوب پولیس نخستین گام عملی وزارت داخله پس صدور این اوامر است.

XS
SM
MD
LG