لینک های دسترسی

Breaking News

بازداشت هفت نفر شامل در فهرست سیاه ۲۲۲ نفری وزارت داخلۀ افغانستان


وزارت داخله افغانستان، برای نخستین بار فهرست طولانی افرادی را نشر کرد که متهم به جرایم جنایی به ویژه در سرقت‌های مسلحانه و اختطاف در شهر کابل اند.

این وزارت، شام روز یک شنبه (۱۶جدی) با نشر این فهرست، نام‌ و مشخصات بیش از ۲۰۰ نفر از متهمان را نشر کرد و از مردم خواسته است، تا در صورت داشتن معلومات در مورد بود و باش این افراد، پولیس را همکاری کنند.

نصرت رحیمی، معاون سخنگوی این وزارت، صبح امروز دوشنبه ( ۱۷جدی) به صدای امریکا گفت که در کمتر از ۱۰ ساعت پس از نشر این فهرست، پولیس کابل توانسته ۵ نفر را به همکاری مردم بازداشت کند.

آقای نصرت، افزود که دو تن از متهم دیگر خود به پولیس تسلیم شده اند.

در همین حال، وزارت داخله افغانستان،‌ اعلام کرده است بزودی یک فهرست از زورمندان و مافیای نیمه‌ دولتی - سیاسی و نامریی را نشر می‌کند.

آقای رحیمی، تاکید کرد که این افراد با استفاده از امکانات حکومت، متهم به اخلال نظم و امنیت عامه اند و فهرست از این متهمان در حال نهایی شده است.

این وزارت، هشدار داده می‌دهد که در صورتی‌که زورمندان نیمه دولتی به قانون شکنی‌های شان ادامه دهند، حساب‌ های بانکی‌‌شان مسدود شده و ممنوع الخروج خواهند شد.

این اقدام پس از آن صورت می‌گیرد که همواره باشندگان کابل، از افزایش جرایم جنایی به ویژه، سرقت های مسلحانه و اختطاف ابراز نگرانی کرده و پولیس را برای جلوگیری از آن، به کوتاهی متهم کرده اند.

اما وزارت داخله افغانستان می‌گوید پولیس نه تنها در کابل بل در تمامی از ولایت های این کشور، اقدام جدی در برابر افراد مسلح و متهمان جرام جنایی خواهد داشت.

XS
SM
MD
LG