لینک های دسترسی

Breaking News

مقامات: ۴۹ جنگجوی داعش در کنر کشته شدند


عکس (آرشیف)
عکس (آرشیف)

مسئولان محلی ولایت کنر در شرق افغانستان می‌گویند که در نتیجۀ دو حمله جداگانه هوایی، ۴۹ جنگجوی گروه داعش به شمول یک فرماندۀ این گروه در این ولایت کشته شده اند.

گل محمد بیدار، معاون والی کنر روز شنبه (۱۴ ثور) به صدای امریکا گفت که این حملات هوایی روز گذشته بر مراکز آموزشی گروه داعش در روستای "دیگل‌سر" ولسوالی چپه‌درۀ این ولایت راه اندازی شده است.

آقای بیدار افزود که در این حملات هوایی، افزون بر اتباع افغانستان شماری از اتباع کشورهای پاکستان و ازبیکستان نیز کشته شده اند.

وزارت دفاع ملی افغانستان اعلام کرده است که در میان کشته‌شدگان اتباع اوزبیکستانی، شخصی به نام اسماعیل نیز شامل است که پیش از این با شبکه القاعده همکاری داشت.

وزارت دفاع افغانستان از این فرمانده گروه داعش به عنوان "مسوول عمومی تروریستان اوزبیکستانی" نام برده و گفته است که به تازه‌گی همکاری‌اش را با گروه داعش آغاز کرده بود.

در همین حال، باشندگان ولسوالی چپه‌دره کنر ادعا دارند که درگیری‌ها از چند روز میان جنگجویان داعش و طالبان در این ولسوالی ادامه دارد.

به گفته باشندگان محل نظامیان افغان برای پاکسازی این ولسوالی از وجود داعش و طالبان به این ولسوالی آمده و عملیات را آغاز کرده اند.

گروه داعش در این باره تا اکنون ابراز نظری نکرده است.

XS
SM
MD
LG