لینک های دسترسی

Breaking News

چهار نظامی پاکستانی هنگام حصارکشی در مرز افغانستان کشته شدند


نظامیان پاکستانی گفته اندکه چهار سرباز آن کشور هنگام حصار کشی در امتداد مرز آن کشور با افغانستان، در کمین تندروان مسلح کشته شدند.

اردوی پاکستان با نشر بیانیه‌ای گفته است که سربازان پاکستانی که روز چهارشنبه پنجم می (۱۵ ثور) در ساحۀ ژوب، در ایالت بلوچستان، سرگرم نصب کتاره و سیم خاردار در امتداد مرز افغانستان و پاکستان بودند، هدف حملۀ تندروان مستقر در افغانستان قرار گرفتند.

پاکستان در امتداد مرز ۲۵۰۰ کیلومتری آن کشور با افغانستان کتارۀ فلزی بنا می‌کند، هرچند حکومت افغانستان بارها در اعتراض به این اقدام پاکستان گفته است که این حصار خانواده‌ها و اقوام ساکن در آن ساحات را که عمدتاً پشتون نشین است، از هم جدا می‌کند.

از سوی دیگر حکومت افغانستان آنچه را پاکستان مرز رسمی می‌خواند به رسمیت نشناخته و همواره از آن به نام خط فرضی دیورند یاد می‌کند.

حصارکشی پاکستان در امتداد مرز با افغانستان که از چند سال پیش شروع شده است، چندین بار سبب جنگ و تبادل آتش بین نظامیان پاکستانی و مرزبانان افغان شده است که در بسا موارد این درگیری مرگبار بوده است.

اردوی پاکستان همچنان در تلاش برای بهبود امنیت در مرز ۹۰۰ کیلومتری جنوب‌غربی خویش با ایران حصار کشی را آغاز کرده و بر اساس معلومات رسمی، این پروژه ۳۰ درصد تکمیل شده است و قرار است تا اخیر سال آینده به پایه اکمال برسد.

XS
SM
MD
LG