لینک های دسترسی

Breaking News

گروه داعش مسؤلیت حملات بر شهر پاریس را پذیرفت


در حملات دیروز در شهر پاریس، حد اقل ١٢٧ نفر کشته و حدود دوصد تن دیگر مجروح شدند

گروه دولت اسلامی یا داعش با نشر یک اعلامیه گفته است که جنگجویان این گروه با واسکت های مملو از مواد منفجره و ماشیندارها بر نقاط که قلب پاریس دانسته می شود و قبلاً از سوی این گروه با دقت مطآلعه شده بود، حمله کرده اند.

فرانسه یکی از بنیان گذاران ائتلاف بین المللی به رهبری ایالات متحده در مبارزه با گروه دولت اسلامی می باشد. دراعلامیۀ گروه دولت اسلامی همچنان آمده است، تا زمانیکه فرانسه پالیسی های خود را در برابر این گروه تغیر ندهد، این کشور در صدر اهداف آن گروه باقی خواهد ماند.

گروه دولت اسلامی همچنان با نشر یک ویدیویی که تاریخ آن مشخص نیست از مسلمانان مقیم فرانسه خواسته است که در صورت عدم توانایی برای هجرت به عراق و سوریه، دست به انجام حملات در داخل فرانسه بزنند.

از جانب دیگر فرانسوا هولاند رئیس جمهور فرانسه نیز این حملات را اعلان جنگ گروه دولت اسلامی دربرابر ملتش خوانده است.

در حملات دیروز در شهر پاریس، حد اقل ١٢٧ نفر کشته و حدود دوصد تن دیگر مجروح شدند.

پس از حملات بمی در شهر مادرید هسپانیه در سال ٢٠٠۴ که در آن ١٩١ تن کشته شده بود، حملات شب گذشته خونین ترین واقعه در اروپا دانسته می شود.

حملات پاریس واکنش های رهبران جهان را نیز با خود داشته است. بارک اوباما رئیس جمهور ایالا متحده و شماری از رهبران دیگر جهان ضمن تقبیح این حملات، حمایت خود را از فرانسه در مبارزه با دهشت افگنی اعلام کرده اند.

پس از حملات شب گذشته، رئیس جمهور فرانسه برای نخستین بار پس از جنگ جهانی دوم، حالت اضطرار را در این کشور اعلام کرده است.

آقای هولاند همچنان برای جلوگیری از فرار افراد مشکوک در این حملات، دستور مسدود ساختن سرحدات فرانسه را داده است.

XS
SM
MD
LG