لینک های دسترسی

اختلاف نظر اولاند و پوتین در مورد آیندۀ بشارالاسد


رهبران فرانسه برای برداشتن گام های بیشتر جهت شکست گروۀ داعش، تحت فشار شدید قرار دارند.

فرانسوا اولاند در جریان دیدارش از مسکو گفت ما یک دشمن مشترک به نام "داعش" داریم. ولادیمیر پوتین نیز گفت که روسیه آماده است با فرانسه در مبارزه با تروریست ها همکاری کند.

ولادیمیر پوتین و فرانسوا اولاند، روسای جمهوری روسیه و فرانسه روز پنجشنبه در مسکو با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند. این دو رهبر بر سر آینده بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه اختلاف نظر دارند.

در این دیدار، رئیس جمهور فرانسه گفت که بشارالاسد، رئیس جمهور سوریه در آینده این کشور جایی ندارد اما ولادیمیر پوتین گفت سرنوشت بشار اسد را مردم سوریه باید تعیین کنند.

فرانسوا اولاند در جریان دیدارش از مسکو گفت ما یک دشمن مشترک به نام "داعش" داریم.

او گفت "به مسکو آمده ام تا ببینیم چگونه باید [در مورد داعش] واکنش نشان دهیم، تا راهی برای هماهنگ کردن اقداماتمان علیه تروریست ها پیدا کنیم، و همچنین البته راه حلی سیاسی برای سوریه بیابیم."

او گفت برای حمله به "تروریست ها" نیاز است که یک ائتلاف بزرگ ایجاد شود.

از سوی دیگر، آقای پوتین گفت که روسیه آماده است با فرانسه در مبارزه با تروریست ها همکاری کند.

به دنبال حملات تروریستی اخیر در پاریس که ۱۳۰ کشته برجای گذاشت و داعش مسئولیت آنها را برعهده گرفت، فرانسوا اولاند با سفر به امریکا و روسیه و همچنین دیدار با شماری از رهبران اروپایی، خواستار تلاش بیشتر و هماهنگ برای از بین بردن گروه داعش شده است که بخش های وسیعی از سوریه و عراق را تصرف کرده است.

در این دیدار ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه بیان داشت که روسیه خود را در عزای قربانیان حملات پاریس شریک می داند. آقای پوتین همچنان از تلاش های رئیس جمهور فرانسه برای ایجاد یک ایتلاف ضد دهشت افگنی تمجید به عمل آورد و بیان داشت که مسکو آمادۀ همکاریی قویتر می باشد.

گروۀ داعش مسؤلیت حملات بر شهرهای پاریس، بیروت و همچنان سقوط یک طیارۀ مسافربری روسیه را در مصر که در ان ۲۲۴ تن کشته شد بر عهده گرفته است.

رئیس جمهور فرانسه امیدوار است تا با روسیه در سه مورد؛ جلوگیری از بشارالاسد رئیس جمهور سوریه از کشتار افراد ملکی، متمرکز ساختن حملات هوایی بر مواضع گروۀ داعش و تشویق مسکو جهت رسیدن به یک راۀ حل سیاسی در سوریه به توافق برسد.

باوجود آن که فرانسه یک عضو فعال ایتلاف بین المللی به رهبری ایالات متحده برای مبارزه با گروۀ داعش می باشد، اما پس از حملات آن گروه بر پاریس، رهبران فرانسه برای برداشتن گام های بیشتر جهت شکست گروۀ داعش، تحت فشار شدید قرار دارند.

رئیس جمهور فرانسه قبل از رفتن به مسکو، با انگلا مرکل صدراعظم آلمان در پاریس دیدار نمود. در این دیدار خانم مرکل دهشت افگنی را دشمن مشترک فرانسه و آلمان دانست و بیان داشت که گروۀ داعش با سخن نه بلکه با زور باید شکست داده شود.

صدراعظم آلمان همچنان ضمن حمایت از فرانسه، وعده سپرد تا در مبارزه با دهشت افگنی اقدامات عاجل و دقیق را انجام دهد.

فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه تا کنون با رئیس جمهور ایالات متحده، صدراعظم بریتانیاو صدراعظم ایتالیا دیدارها داشته وقرار است با رهبران چین نیز ملاقات کند.

XS
SM
MD
LG