لینک های دسترسی

Breaking News

فرانسه: آماده‌ایم کمک‌های نظامی با اوکراین را تقویت کنیم 


وزیر خارجۀ فرانسه امروز ۳۰ می (نهم جوزا) در جریان دیدار از کیف گفت که پاریس آماده است کمک‌های نظامی خود را با اوکراین را برای مقابله با تهاجم روسیه تقویت کند.

کاترین کولونا، وزیر خارجۀ جدید فرانسه در یک کنفرانس مطبوعاتی با دیمترو کولیبا، همتای اوکراینی‌اش گفت که "پاریس با روسیه در جنگ نیست" اما تمویل تسلیحاتش به اوکراین را تقویت خواهد کرد.

خانم کولونا اضافه کرد: "تسلیحات در هفته‌های آینده [به اوکراین] خواهد رسید."

وزیر خارجۀ فرانسه از رییس جمهور کشورش در مقابل انتقادات برخی از کشورهای غربی و اوکراین برای تماس‌های مکرر تلیفونی با ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه، دفاع کرد.

او گفت که مکالمات تلیفونی میان دو رییس جمهور "مستقیم و صریح" است و اگر اوکراین بخواهد با روسیه مذاکره کند، پاریس به طرفداری از اوکراین آنرا تسهیل خواهد کرد.

در این حال، وزیر خارجۀ اوکراین گفت که از همتای فرانسوی اش خواسته است تا از تلاش کیف برای کسب عضویت اتحادیۀ اروپا حمایت کرده و سایر کشورها را که در مورد تسریع این روند تردید دارند، متقاعد بسازد.

وزیر خارجۀ جدید فرانسه همچنان از شهرک بوچا دیدار کرد؛ جاییکه از کشته شدن صدها غیرنظامی توسط نیروهای روسی گزارش شده است.

خانم کولونا گفت که چنین رخداد نباید صورت می‌گرفت و نباید تکرار شود و فرانسه در برابر قساوت های مظنون روسی در کنار قربانیان اوکراینی ایستاده و برای تامین صلح هر آنچه در توان دارد انجام خواهد داد.

XS
SM
MD
LG