لینک های دسترسی

Breaking News

ملل متحد: نوار غزه به قبرستان هزاران کودک مبدل شده است 


ملل متحد امروز ۳۱ اکتوبر (نهم عقرب) گفت که نوار غزه به قبرستان هزاران کودک مبدل شده است و هراس آن می‌رود که کودکان بیشتری بمیرند.

گروه حماس به تاریخ هفتم ماه اکتوبر حملاتی را به خاک اسراییل راه اندازی کرد که گفته می‌شود در آن ۱۴۰۰ نفر کشته شدند. این گروه همچنان ۲۳۹ نفر را گروگان گرفته اند.

در انتقامجویی از این حملات، اسراییل غزه را محاصره کرده و همه روزه حملات هوایی و زمینی را بر آن انجام می‌دهد. بر اساس معلومات وزارت صحت غزه، در این حملات تا اکنون بیش از ۸۵۲۵ نفر کشته شده اند که ۳۵۴۲ کودک و ۲۱۸۷ زن در آن شامل اند.

جیمز ایلدر، سخنگوی صندوق وجهی ملل متحد برای کودکان (یونیسف) گفت که در آغاز شمار کودکان کشته شده در غزه ده‌ها بود، اما در جریان دوهفته به صدها و در نهایت به هزاران رسید.

او گفت: "این آمار ترسناک است؛ بر اساس گزارش‌ها، ۳۴۵۰ کودک کشته شده اند؛ این رقم به گونهٔ‌ سرسام آور همه روزه افزایش می‌یابد."

ایلدر اضافه کرد که "غزه به قبرستان هزاران کودک مبدل شده است. این برای همگان یک جهنم زنده است."

یونیسف گفته است که کودکان دیگری نیز وجود دارند که از بمباردمان اسراییل متاثر شده اند، اما باید زندگی شان نجات داده شود و بدون دسترسی به کمک‌های بشری در غزه، مرگ و میر ناشی از حملات می‌تواند تنها سرمنشای یک فاجعهٔ بزرگ باشد.

ایلدر اضافه کرد که بر اساس آمار مراکز صحی در غزه، ۹۴۰ کودک ناپدید اند.او گفت: "این تقریباً غیر قابل تحمل است که در مورد دفن شدن کودکان در زیر آوار تصور کرد."

بر اساس گزارش ملل متحد، بیش از یک میلیون کودکی که در نوار غزه زندگی می‌کنند، از کمبود آب آشامیدنی رنج می‌برند. غزه تولید توانایی پنج در صد آب را دارد که باشندگان آن روزمره مصرف می‌کنند.

سخنگوی یونیسف گفت که هراس آن می‌رود که نوزادان از نبود آب بمیرند.

این ادارهٔ ملل متحد خواهان آتش‌بس فوری بشردوستانه و گشایش تمامی گذرگاه‌های غزه شده است تا باشندگان آن به آب، مواد غذایی، دوا و نفت دسترسی پیدا کنند.

گروه

XS
SM
MD
LG