لینک های دسترسی

Breaking News

میلر: حملات طالبان شدت یافته، خشونت‌ها باید کاهش یابد


سکات میلر، فرمانده عمومی ماموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان گفته است که حملات طالبان بیشتر شده است، اما به گفتۀ وی نظامیان افغان به خوبی این حملات را دفاع کرده اند.

آقای میلر که روز چهارشنبه ۲۳ سپتمبر (دوم میزان) یکجا با مسعود اندرابی سرپرست وزارت داخله و محمد یاسین ضیا لوی درستیز وزارت دفاع به منظور ارزیابی وضعیت امنیتی به قندهار سفر کرده بود، از طالبان خواست تا خشونت‌ها را کاهش دهند.

دفتر مطبوعاتی والی قندهار در اعلامیه‌ای به نقل از جنرال میلر گفته است: "هرچند نیروهای امنیتی به خوبی دفاع کرده اند؛ اما طالبان حملات شان را شدت بخشیده اند...تمام جهان متوجه این وضعیت اند و باید خشونت‌ها کاهش یابد".

بر بنیاد اعلامیه، محمدیاسین ضیا لوی درستیز افغانستان نیز گفته است که طالبان به شمول ماین‌گذاری‌ها حملات شان را افزایش داده اند. او گفت: "طالبان از مذاکرات جاری سو استفاده می‌کنند".

مسعود اندرابی، سرپرست وزارت داخلۀ افغانستان با اشاره به افزایش حملات طالبان گفته است که نظامیان افغان پاسخ "دندان‌شکن" به این حملات طالبان داده اند و آن گروه به اهداف خود نرسیده است.

شدت حملات طالبان در حالی است که حدود ۱۲ روز پیش نشست افتتاحیه مذاکرات بین‌الافغانی در دوحۀ قطر آغاز شد.

زلمی خلیلزاد، نمایندۀ ویژۀ ایالات متحده در امور مصالحۀ افغانستان نیز در این اواخر گفته است که با آغاز مذاکرات صلح، افزایش خشونت‌ها نگران‌کننده است.

از سویی هم، محمداشرف غنی، رییس جمهور افغانستان در هفتادوپنجمین نشست مجمع عمومی ملل متحد روز گذشته در سخنرانی آنلاین خود گفت که اولویت مردم افغانستان کاهش خشونت‌ها و آتش‌بس است.

XS
SM
MD
LG