لینک های دسترسی

Breaking News

محاکمهء یک افغان در آلمان به اتهام جنایت جنگی


پولیس آلمان گفته است که این افسر پیشین افغان، ۲۶ سال عمر دارد و به تاریخ ۲۵ اکتوبر ۲۰۱۸ در منطقۀ ایبرزبرگ ایالت بایرن آلمان دستگیر شد.

این افسر پیشین افغان که از او به نام احمد ظهیر نام برده شده است، یک روز بعد، به تاریخ ۲۶ اکتوبر ۲۰۱۸ در یکی از محاکم فدرال آلمان حاضر شد.

سارنوالان فدرال آلمان می‌گویند که احمد ظهیر به ارتکاب «رفتار غیرانسانی و بی‌رحمانه» با سه زندانی در یکی از زندان‌های افغانستان متهم شناخته شده است.

براساس اطلاعاتی که مقامات آلمانی در اختیار قرار داده اند، زندانیان شکنجه‌شده، از افراد مخالف حکومت افغانستان بودند و احمد ظهیر مامور تحقیق و بازجویی از آن‌ها بود.

ادعا شده است که احمد ظهیر، در حضور یک مامور نظامی دیگر، موهای یکی از این زندانیان را کشیده و او را با مشت زده بود. همچنین ادعا شده که مامور دیگر، یک زندانی را به زمین زده و دیگری را همراه با پایپ پلاستیکی مورد لت و کوب قرار داد بود.

پس از بازداشت این افسر ، حکم بازرسی منزل وی نیز صادر شده است.

سارنوالان آلمانی مشخص نکرده اند که این افسر پیشین افغان چه وقت و در کدام ولایت افغانستان این زندانیان را آزار و شکنجه کرده است. این نیز مشخص نیست که احمد ظهیر با چه مجازاتی روبرو خواهد شد.

XS
SM
MD
LG