لینک های دسترسی

Breaking News

ارگ: پاکستان از آتش‌بس در افغانستان حمایت می‌کند


ریاست جمهوری افغانستان می‌گوید که عمران خان،‌ صدر اعظم پاکستان در جریان یک مکالمهٔ تلیفونی با محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان از برقرار آتش‌بس در افغانستان اعلام حمایت کرد.

ریاست جمهوری افغانستان ناوقت جمعه ۲۵ سپتمبر (چهارم میزان) با نشر اعلامیه‌ای گفت که رییس جمهور غنی صدر اعظم پاکستان را در یک سفر رسمی به افغانستان دعوت کرد و آقای خان گفته که در آینده نزدیک به کابل سفر خواهد کرد.

نقش پاکستان در روند صلح

صدر اعظم پاکستان دیروز در ۷۵مین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت که کشورش نقش خود را با تسهیل کردن روند صلح افغانستان انجام داده است.

آقای خان افزود که رهبران حکومت افغانستان باید از این فرصت تاریخی برای برقراری صلح در این کشور استفاده کرده و طرف‌ها در مذاکرات بین‌الافغانی برای جستجوی یک راه حل سیاسی تلاش کنند.

به گفتۀ وی با برقراری صلح و ثبات در افغانستان، فصل جدیدی برای توسعه و بهبود روابط در منطقه‌ باز خواهد شد.

این در حالی است که زلمی خلیلزاد، نمایندۀ ویژه ایالات متحدۀ امریکا در امور مصالحۀ افغانستان پس از اشتراک در مراسم گشایش مذاکرات بین‌الافغانی در قطر، به اسلام‌آباد رفت و در دیدار با مقام‌های ارشد پاکستانی از نقش آنان برای پیش‌برد روند صلح افغانستان قدردانی کرد.

آقای خلیلزاد در دیدار با مقام‌های این کشور بر تداوم همکاری کشورهای منطقه، به شمول پاکستان در راستا صلح افغانستان تاکید کرده بود.

حکومت افغانستان همواره پاکستان را به حمایت، تمویل و پناه‌دهی گروه‌های تندرو متهم کرده و این کشور را به ایجاد نا امنی‌ها در افغانستان مقصر خوانده است. اما اسلام‌آباد همواره این اتهامات را رد کرده است.

XS
SM
MD
LG